Honeywell 851-064-416 mobile device charger Mobile computer Black
£134.35
£111.96
60W, 12V, 8A, Level 6, AE21, for CK3
More Information
| SKU | 851-064-416 |
|---|---|
| EAN | 5704174243168 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Y |
Description
Power supply, 12 V, 8 A, Level VI, order separately: power cord, fits for: 4 slot charging station
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Compatibility | CK3 |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 120 V |
| Technical details | |
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Power supply type | Indoor |
| Compatibility | CK3 |
| Connector(s) | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector(s) | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 406.4 mm |
| Depth | 330.2 mm |
| Weight | 454 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Power supply type | Indoor |
| Connector(s) | 1 |
| Compatibility | CK3 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Datalogic WLC4090-WH-433 mobile device charger Bar...
Shop NowHoneywell CT70-HB-UVX-2 mobile device charger Mobi...
Shop NowBelkin WIZ040MYSD mobile device charger Headphones...
Shop NowBelkin WIZ040MYCH mobile device charger Headphones...
Shop NowAnker A2683341 mobile device charger Universal Bla...
Shop NowBelkin WIZ032MYWH mobile device charger Universal ...
Shop NowUgreen Nexode Universal Black AC Fast charging Ind...
Shop NowBrodit 216283 mobile device charger Black AC Indoo...
Shop NowZebra CR40-1S0T-TC5-G-01 mobile device charger Mob...
Shop NowZebra CRD1S0T-RFD40-TC2X-CHG-1R mobile device char...
Shop NowZebra CHG-TC7X-CLA1-02 mobile device charger Mobil...
Shop NowStarTech.com 4-Port Multi-Device USB-C Charger, 24...
Shop NowManhattan Mains USB-C Laptop Charging Station 4-po...
Shop NowDatalogic WLC4090-BK-433 mobile device charger Bar...
Shop NowHoneywell CT70-HB-UVX-0 mobile device charger Mobi...
Shop NowAnker A2345241 mobile device charger Digital camer...
Shop NowALOGIC SB-DCS10C mobile device charger Smartphone,...
Shop NowHoneywell Home Base Mobile computer Black AC Indoo...
Shop NowHoneywell EDA52-HB-2 mobile device charger Mobile ...
Shop NowHYPER HJ1001WHWWGL mobile device charger Gaming co...
Shop NowZebra CRD-ET4X-1SCG1-01 mobile device charger Tabl...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Honeywell 851-064-416 mobile device ch...
£134.35
£111.96
|
Popular
Datalogic 94A150062 mobile device char...
£152.10
£126.75
|
Datalogic WLC4090-WH-433 mobile device...
£177.29
£147.74
|
Hot Product
Datalogic WLC4090-BK-433 mobile device...
£177.28
£147.73
|
Bestseller
Honeywell Home Base Mobile computer Bl...
£139.01
£115.84
|
New
Zebra CHG-TC7X-CLA1-02 mobile device c...
£108.90
£90.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
851-064-416
|
94A150062
|
WLC4090-WH-433
|
WLC4090-BK-433
|
EDA61K-HB-2
|
CHG-TC7X-CLA1-02
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Honeywell
|
Zebra
|
| Charger type |
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|