HP 65W USB-C Power Adapter
£54.95
£45.79
65W USB-C Power Adapter
More Information
| SKU | L32392-001 |
|---|---|
| EAN | 5706998712332 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Description
Power and charge your notebook or tablet[1] from its USB-C™ port with the HP 65W USB-C™ Power Adapter.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet |
| Power source type | AC |
| Basic device type | Laptop |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Port 1 output current | 8 A |
| Input current | 1.7 A |
| Maximum power | 65 W |
| Input voltage | 115 - 230 V |
| Input frequency | 47 - 63 Hz |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet |
| Power source type | AC |
| Basic device type | Laptop |
| Connector(s) | USB C |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Ports & interfaces | |
| Connector(s) | USB C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 74 mm |
| Depth | 74 mm |
| Height | 28.5 mm |
| Weight | 245 g |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Connector(s) | USB C |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Mobilis Charger 100W 2USB C 1USBA GaN cable 100W L...
Shop NowVerbatim UTA-10 140W GaN III Universal Travel Adap...
Shop NowNewland NLS-CD9050-03X mobile device charger Mobil...
Shop NowHYPER HyperJuice 100W USB-C GaN Travel Charger - W...
Shop NowPort Designs 900097B-UK mobile device charger Smar...
Shop NowVerbatim UTA-06 100W GaN III Universal Travel Adap...
Shop NoweSTUFF ES635200 mobile device charger Laptop Black...
Shop Nowj5create 102W GaN PD USB-C 2-Port Charger with Cha...
Shop NowBelkin BPZ003bt1MBK-B6 Universal Black AC Fast cha...
Shop NowDELL 450-18940 mobile device charger Indoor Black
Shop NowVerbatim GNC-200 GaN Charger 200W with 2 x USB-C P...
Shop NowVerbatim GNC-240 GaN Charger 240W with 1 x USB-C 1...
Shop NowVerbatim GNC-140 GaN Charger 140W with 2 x USB-C P...
Shop NowMicrosoft Surface 65W Power Supply Laptop, Tablet ...
Shop Now2-Power CUSB5011B mobile device charger Grey
Shop NowDICOTA D31983 mobile device charger Laptop White A...
Shop NowOur Pure Planet 15W Dual Wireless Charging Pad
Shop Nowj5create JUP43130F-FN 130W GaN USB-C® 4-Port Char...
Shop NowHYPER HJ1001BKWWGL mobile device charger Gaming co...
Shop NowApple MGDM4ZM/A mobile device charger Headphones, ...
Shop NowVerbatim Charge 'n' Travel 70W 2C retractable Univ...
Shop NowDigitus USB GaN Charger 100W, 2x USB-C, 1x USB-A
Shop NowBelkin WCH016hqWH Universal White AC Fast charging...
Shop NowCoreParts MBXAP-AC0042 mobile device charger Smart...
Shop NoweSTUFF ES638310 mobile device charger Smartphone A...
Shop NowStarTech.com 140W USB-C Wall Charger, 3x USB-C/1x ...
Shop NowOtterBox Standard UK Wall Charger 100W - 2X USB-C ...
Shop NowHYPER HJ1001WHWWGL mobile device charger Gaming co...
Shop NowLindy 100W 4-Port USB Type A & C GaN Charger
Shop NowBelkin WIZ028MYWH mobile device charger White
Shop NowAnker Prime Laptop, Portable gaming console, Smart...
Shop NowOur Pure Planet 10,000mAh Magnetic Wireless Power ...
Shop NowSamsung 45W Super Fast Charger 2.0
Shop Nowj5create JUP1565DC 67W GaN PD USB-C® Mini Charger...
Shop NowSandberg Car Charger 3in1 130W USB-C PD
Shop NowZebra P1031359 mobile device charger Mobile comput...
Shop NowSocket Mobile AC4054-1381 mobile device charger Bl...
Shop NowZebra VCA400-02R mobile device charger Universal G...
Shop NowBixolon PQD-R210/STD mobile device charger Portabl...
Shop NowPanasonic FZ-AAE184EE mobile device charger Black ...
Shop NowZebra CRD-TC2X-BS1CO-01 mobile device charger PDA ...
Shop NowZebra CRD-MPM-1SCHGEU1-01 mobile device charger Po...
Shop NowZebra CBL-MC33-USBCHG-01 mobile device charger PDA...
Shop NowHoneywell 50121667-001 mobile device charger Bar c...
Shop Nowi-tec USB 3.0 Charging HUB 16port + Power Adapter ...
Shop NowALOGIC 4X100 White Indoor
Shop NowBelkin WCH010myWH Laptop, Smartphone, Smartwatch, ...
Shop NowZebra CBL-RFD49-USB1-01 mobile device charger RFID...
Shop NowSamsung EP-T6530 Headphones, Headset, Netbook, Lap...
Shop NowCoreParts MBXUSBC-DC0005 mobile device charger Bla...
Shop NowCoreParts MBXUSBC-AC0020 mobile device charger Bla...
Shop NowRAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-V9U mobile device charge...
Shop NowSatechi ST-UC100WSM Laptop, Smartphone AC Fast cha...
Shop NowUnitech 5000-900098G mobile device charger Mobile ...
Shop NowHoneywell MB1-SCN10 mobile device charger Mobile c...
Shop NowZebra 3PTY-RAM-HOL-ZE17-2U mobile device charger M...
Shop NowDICOTA D31893 mobile device charger Laptop, Smartp...
Shop NowZebra CUP-RFD90-TC2X-1R mobile device charger Bar ...
Shop NowZebra CUP-RFD90-TC7X-1R mobile device charger Bar ...
Shop NowHP M95377-001 mobile device charger Laptop Black A...
Shop NowZebra CUP-RFD90-TC5X-1R mobile device charger Bar ...
Shop NowDELL 450-15538 mobile device charger Laptop Black ...
Shop NowHoneywell 50138169-001 mobile device charger Bar c...
Shop NowDELL 450-16903 mobile device charger Black Indoor
Shop NowDELL 450-11743 mobile device charger Indoor Black
Shop NowSamsung EP-T6530NBEGWW mobile device charger Unive...
Shop NowApple MagSafe Charger (1 m)
Shop NowZebra AK18913-003 mobile device charger Mobile com...
Shop NowMicrosoft Surface 65W Power Supply Laptop, Tablet,...
Shop NowHoneywell 3011-8248-001 mobile device charger Mobi...
Shop NowSamsung 65W Trio Universal Power Adapter Black Ind...
Shop NowYealink WHC60-Wireless Charger for WH66/WH67
Shop NowMicrosoft Q5N-00003 mobile device charger Black In...
Shop NowDELL 450-11857 mobile device charger Laptop Black ...
Shop NowDELL P450-12058 Laptop Black AC Indoor
Shop NowApple MW2K3B/A mobile device charger Universal Whi...
Shop NowMicrosoft Q5N-00002 mobile device charger Tablet B...
Shop NowApple 96W USB-C Power Adapter
Shop NowZebra KIT-PWR-12V50W mobile device charger Bar cod...
Shop NowApple 70W USB-C Power Adapter
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
HP 65W USB-C Power Adapter
£54.95
£45.79
|
Recommended
Zebra AK18913-003 mobile device charge...
£77.32
£64.43
|
Hot Product
Zebra P1031359 mobile device charger M...
£47.57
£39.64
|
Bestseller
DELL 450-16903 mobile device charger B...
£56.10
£46.75
|
Socket Mobile AC4054-1381 mobile devic...
£68.53
£57.11
|
Popular
DELL 492-BBIP mobile device charger La...
£53.96
£44.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L32392-001
|
AK18913-003
|
P1031359
|
450-16903
|
AC4054-1381
|
492-BBIP
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
Zebra
|
DELL
|
Socket Mobile
|
DELL
|
| Charger type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|