Lian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360N Computer case All-in-one liquid cooler Black
£154.27
£128.56
2000-2500RPM±10%, 28dBA, 500 nit, Black
- Side-mounted tubing and concealed wiring for a minimal, tubeless appearance.
- Features a 2.1” IPS LCD with 480×480 resolution, 500-nit brightness, and 60Hz refresh rate.
- Offers Offline, Wireless, and Advanced USB-connected control modes.
- Three configurations: with TL Wireless, CL Wireless, or fanless for full DIY flexibility.
- Precision tubing alignment with adjustable routing for cleaner builds.
- Slimmed-down 360mm radiator (400×122×24mm) for enhanced case compatibility.
- Pre-installed UNI FANs and support for L-Connect 3 software customization.
- Includes redesigned mounting bracket and 6-year warranty.
More Information
| SKU | GHS2LCD36B |
|---|---|
| EAN | 4718466018038 |
| Manufacturer | LIAN LI |
| Availability | Y |
| Product Family | GA II |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Description
Provides full DIY flexibility, giving users the freedom to choose and install their preferred fans.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Supported processor sockets | LGA 1700, LGA 1851, Socket AM4, Socket AM5 |
| Pump noise level | 28 dB |
| Pump motor speed (min) | 2000 RPM |
| Pump motor speed (max) | 2500 RPM |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Radiator material | Aluminum |
| Display type | LCD |
| Technical details | |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Supported processor sockets | LGA 1700, LGA 1851, Socket AM4, Socket AM5 |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Radiator width | 40 cm |
| Radiator depth | 12.2 cm |
| Radiator height | 2.4 cm |
| Tube length | 47.5 cm |
| Pump width | 8.7 cm |
| Pump depth | 8.7 cm |
| Pump height | 6.9 cm |
| Other features | |
| Built-in display | Yes |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Lian Li UNI FAN SL Wireless LCD 120 Reverse Blade ...
Shop NowPhanteks Glacier One 360M25 LCD Processor All-in-o...
Shop NowLian Li HydroShift II LCD-S 360 CL Processor Liqui...
Shop NowDeepCool Spartacus 360 Processor Liquid cooling ki...
Shop NowASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD White Edition ...
Shop NowASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD Processor All-...
Shop NowPhanteks PH-GO360D30_DWT02 computer cooling system...
Shop NowPhanteks PH-GO360D30_DBK02 computer cooling system...
Shop NowASUS Prime LC 360 ARGB LCD Processor All-in-one li...
Shop NowLian Li 12TLLCD1W3B computer cooling system Comput...
Shop NowLian Li 12RTLLCD1W3B computer cooling system Compu...
Shop NowNoctua NH-U14S DX-4677 NH-U14S DX-4677 Processor A...
Shop NowDeepCool MYSTIQUE 360 ARGB Processor All-in-one li...
Shop NowCorsair iCUE LINK TITAN RX RGB Processor All-in-on...
Shop NowNoctua NH-D15 G2 computer cooling system Processor...
Shop NowASUS ROG Strix LC III 360 ARGB White Edition Proce...
Shop NowASUS ROG STRIX LC III 360 ARGB Processor All-in-on...
Shop NowASUS ROG Strix LC III 240 ARGB White Edition Proce...
Shop NowCorsair iCUE LINK TITAN 240 RX LCD Processor Air c...
Shop NowASUS ROG RYUJIN III 240 ARGB White Edition Process...
Shop NowCorsair iCUE LINK TITAN RX RGB Processor All-in-on...
Shop NowNZXT Kraken Plus 280 Processor All-in-one liquid c...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowASUS ROG Strix LC III 360 ARGB White Edition Proce...
Shop NowNZXT Kraken Plus RGB 240 Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Plus 360 RGB Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Plus RGB 240 Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 Processor All-in-one liquid ...
Shop NowNZXT Kraken Plus 360 Processor All-in-one liquid c...
Shop NowNZXT Kraken Plus 360 RGB Processor All-in-one liqu...
Shop NowNZXT Kraken Elite 240 RGB Processor All-in-one liq...
Shop NowLian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360TL Processor ...
Shop NowLian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360CL Processor ...
Shop NowLian Li GA II TRINITY Computer case All-in-one liq...
Shop NowLian Li GA II TRINITY Computer case All-in-one liq...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Lian Li GA II Hydroshift II LCD-C 360N...
£154.27
£128.56
|
Bestseller
Noctua NH-U14S DX-4677 NH-U14S DX-4677...
£159.67
£133.06
|
Popular
Lian Li GA II TRINITY Computer case Al...
£164.69
£137.24
|
Recommended
Lian Li GA II TRINITY Computer case Al...
£143.83
£119.86
|
Hot Product
ASUS ROG RYUJIN III 240 ARGB White Edi...
£224.04
£186.70
|
New
Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U computer cooli...
£129.91
£108.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GHS2LCD36B
|
NH-U14S DX-4677
|
GA2T24INB
|
GA2T36W
|
90RC00K2-M0UAY0
|
NH-D9 TR5-SP6 4U
|
| Manufacturer |
LIAN LI
|
Noctua
|
LIAN LI
|
LIAN LI
|
ASUS
|
Noctua
|
| Type |
All-in-one liquid cooler
|
Air cooler
|
All-in-one liquid cooler
|
All-in-one liquid cooler
|
All-in-one liquid cooler
|
Air cooler
|
| Suitable location |
Computer case
|
Processor
|
Computer case
|
Computer case
|
Processor
|
Processor
|