Port Designs 901103 notebook stand Aluminium, Black 39.6 cm (15.6")
£45.74
£38.12
10"-15.6", 260 x 225 x 145 mm, 862 g
- Ergonomic design with cable openings
- Integral aluminium and silicon body
- Fully removable structure
More Information
| SKU | 901103 |
|---|---|
| EAN | 3567049011031 |
| Manufacturer | Port Designs |
| Availability | Y |
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Product type | Notebook stand |
| Minimum notebook screen size compatibility | 25.4 cm (10") |
| Maximum notebook screen size compatibility | 39.6 cm (15.6") |
| Certification | CE |
| Material | Aluminium, Silicone |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Number of devices supported | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 862 g |
| Width | 260 mm |
| Depth | 145 mm |
| Height | 225 mm |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 988 g |
| Packaging data | |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package volume | 988 cm³ |
| Package weight | 988 g |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Technical details | |
| Certification | CE |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Material | |
| Material | Aluminium, Silicone |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
ALOGIC Elite Plus Adjustable Laptop Riser - Silver
Shop NowStarTech.com Rotating Laptop Stand, 360 Swivel, Er...
Shop NowLogiLink BP0033 laptop stand Silver
Shop NowNeomounts DS20-740BL1 Laptop stand 11-15" - height...
Shop NowNeomounts NSLS300BLACK Laptop holder 11-17" - univ...
Shop NowLindy Laptop/Notebook Display Arm
Shop Nowj5create JTS223-N Laptop Stand with USB™ 4-Port ...
Shop NowLindy Collapsible Square Laptop Riser
Shop NowFellowes Laptop Stand for Desk - Hana LT Laptop St...
Shop NowFellowes Laptop Stand for Desk - Hana LT Laptop St...
Shop NowNeomounts NSLS200 Laptop stand 10-17" - height adj...
Shop NowPort Designs 901108 notebook stand Black 39.6 cm (...
Shop NowStarTech.com Adjustable Laptop Stand - Heavy Duty ...
Shop NowErgotron LX Notebook Tray Black
Shop NowStarTech.com Laptop Stand for Desk, Supports 5kg/1...
Shop NowFellowes Professional Series Laptop Workstation
Shop NowErgotron Neo-Flex™ Notebook Lift Stand Laptop st...
Shop NowKensington SmartFit Laptop Riser
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Port Designs 901103 notebook stand Alu...
£45.74
£38.12
|
Recommended
Ergotron LX Notebook Tray Black
£43.21
£36.01
|
Hot Product
Ergotron Neo-Flex™ Notebook Lift Stand...
£60.74
£50.62
|
Fellowes Professional Series Laptop Wo...
£49.24
£41.03
|
Popular
R-Go Tools Laptop stand R-Go Riser Att...
£51.13
£42.61
|
Bestseller
Kensington SmartFit Laptop Riser
£65.75
£54.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
901103
|
50-193-200
|
33-334-085
|
8024602
|
RGORIATBL
|
K52783WW
|
| Manufacturer |
Port Designs
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Fellowes
|
R-Go Tools
|
Kensington
|