Samsung EF-OF95PCJEGWW mobile phone case 19.3 cm (7.6") Cover Grey
£62.69
£52.24
S Pen Case for Z Fold6
- Slim case with included S Pen
More Information
| Maximum screen size | 7.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Grey |
| Case type | Cover case |
| SKU | EF-OF95PCJEGWW |
| EAN | 8806095622873 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Y |
Reasons To Buy

Streamlined design, made for your S Pen
Now made even slimmer, our S Pen Case comes in three tasteful colours. Sleek and form-fitting, it's stylish, but also practical, with a built-in slot for your S Pen.

Keep your S Pen always within reach
Store your S Pen in the case's built-in slot and enjoy the convenience of having it always at the ready, wherever and whenever.
Description
Streamlined design, made for your S Pen
Now made even slimmer, our S Pen Case comes in three tasteful colours. Sleek and form-fitting, it's stylish, but also practical, with a built-in slot for your S Pen.
Keep your S Pen always within reach
Store your S Pen in the case's built-in slot and enjoy the convenience of having it always at the ready, wherever and whenever.
Now made even slimmer, our S Pen Case comes in three tasteful colours. Sleek and form-fitting, it's stylish, but also practical, with a built-in slot for your S Pen.
Keep your S Pen always within reach
Store your S Pen in the case's built-in slot and enjoy the convenience of having it always at the ready, wherever and whenever.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Grey |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Z Fold6 |
| Maximum screen size | 19.3 cm (7.6") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Grey |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Z Fold6 |
| Maximum screen size | 19.3 cm (7.6") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 68.1 mm |
| Height | 156.8 mm |
| Depth | 20.1 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Apple iPhone 14 Silicone Case with MagSafe - Midni...
Shop NowOtterBox Fre MagSafe Series for Apple iPhone 17, b...
Shop NowOtterBox Frē Series for MagSafe for Apple iPhone ...
Shop Nowdbramante1928 Lynge mobile phone case 15.8 cm (6.2...
Shop NowApple iPhone 16 Pro Clear Case with MagSafe
Shop NowTech21 EvoClear mobile phone case 16 cm (6.3") Cov...
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 15 Plus - Tan
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 15 Pro Max - Black
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 15 Pro Max - Tan
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 15 Pro - Tan
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 14 Pro - Black
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 13 Max Pro Max - Blac...
Shop NowOtterBox Frē Series for MagSafe for Apple iPhone ...
Shop NowApple iPhone 17 Pro Max TechWoven Case with MagSaf...
Shop NowApple iPhone 17 Pro Max TechWoven Case with MagSaf...
Shop Nowdbramante1928 Lynge - iPhone 14 Plus - Tan
Shop NowApple iPhone 17 Pro TechWoven Case with MagSafe - ...
Shop NowApple iPhone 17 Pro TechWoven Case with MagSafe - ...
Shop NowApple iPhone 17 Pro Clear Case with MagSafe
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Samsung EF-OF95PCJEGWW mobile phone ca...
£62.69
£52.24
|
Bestseller
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£57.07
£47.56
|
Recommended
dbramante1928 Lynge - iPhone 13 Max Pr...
£57.07
£47.56
|
Hot Product
dbramante1928 Lynge - iPhone 14 Pro -...
£57.07
£47.56
|
Popular
dbramante1928 Lynge - iPhone 14 Plus -...
£57.07
£47.56
|
dbramante1928 Lynge - iPhone 15 Plus -...
£57.07
£47.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-OF95PCJEGWW
|
LY61GTBL1180
|
LY67GTBL1319
|
LY61GTBL1635
|
LY67GT001634
|
LY67GTBL1836
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
Leather
|
Leather
|
Leather
|
Leather
|
N/A
|
| Product colour |
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|
Tan
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Wallet case
|
Wallet case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|