Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
£39.50
£32.92
Yoga Pen
- Magnetic Attach
- Support Tilt Detection
- USB-C Charging
- Rechargeable Li-ion Battery
- LED Battery Indicator
More Information
| SKU | 4X81Q95846 |
|---|---|
| EAN | 0195892122005 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
With its high precision and enhanced, responsive tilt, the Lenovo Yoga Pen makes drawing, doodling, and note-taking as easy as writing on paper. Its sleek design features a convenient magnet, allowing you to securely attach the pen to your device, while the LED indicator shows the charging and battery status. All in all, this stylus is the perfect companion for seamless writing on the go.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Width | 152 mm |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Width | 152 mm |
| Weight | 13.5 g |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Device compatibility | Laptop |
| Packaging data | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80% |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
NeoLAB Dimo stylus pen 26.5 g Black
Shop NoweSTUFF ES68900111 stylus pen 15 g Grey
Shop NoweSTUFF ES68900010 stylus pen 14 g White
Shop NowMobilis 001090 stylus pen Black
Shop NowZAGG Pro Stylus 2 stylus pen Grey
Shop NowALOGIC ALIPSW-GRN stylus pen 15 g Green
Shop NowALOGIC ALIPSW-PNK stylus pen 15 g Blue
Shop NowALOGIC ALIPSW-BLU stylus pen 15 g Blue
Shop NowTERRA TN5-133HC-YD stylus pen Black, Silver
Shop NowALOGIC ALIPSW-YEL stylus pen 15 g Yellow
Shop NowHP MPP 1.51 Pen
Shop NowDELL PN5122W stylus pen 14.2 g Black
Shop NowMobilis 001054 stylus pen Black
Shop NowGetac GMPDX6 stylus pen Black
Shop NowHoneywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
Shop NowMAXCases Stylus for Microsoft Surface/Pro/Go (Silv...
Shop NowMAXCases Active Stylus for iPad (Budget-friendly i...
Shop NoweSTUFF ES68900010-BULK stylus pen 14 g White
Shop NowMAXCases Active Capacitive Stylus/Pen for iPad (Wh...
Shop NowLenovo Digital Pen 2 stylus pen 17.3 g Grey
Shop NowHP MPP 1.51 Pen
Shop NowLenovo 4X81P44052 stylus pen 10.4 g Grey
Shop NowLenovo Tab Pen Plus stylus pen 14 g Metallic
Shop NowWacom LP1100K stylus pen Black
Shop NowMotorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
£39.50
£32.92
|
Bestseller
Motorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen...
£38.98
£32.48
|
Hot Product
Wacom LP1100K stylus pen Black
£41.35
£34.46
|
Honeywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
£45.40
£37.83
|
Popular
Getac GMPDX6 stylus pen Black
£46.49
£38.74
|
Recommended
Mobilis 001054 stylus pen Black
£45.46
£37.88
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X81Q95846
|
SG-TC7X-STYLUS-03
|
LP1100K
|
CN80-STY-5SH
|
GMPDX6
|
001054
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Zebra
|
Wacom
|
Honeywell
|
Getac
|
Mobilis
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
N/A
|
Wacom
|
Honeywell
|
Getac
|
Any brand
|
| Device compatibility |
Notebook
|
N/A
|
Graphic tablet
|
N/A
|
Tablet computer
|
Universal
|