EPOS CEHS-AV 04
£46.72
£38.93
EPOS CEHS-AV 04
More Information
| Product type | EHS adapter |
|---|---|
| SKU | 1000741 |
| EAN | 5714708005421 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
Together with specific Avaya and Grandstream EHS-compatible phones the CEHS-AV 04 cable for EHS is compatible with the wireless IMPACT SDW 5000, DW, SD and D 10 headset Series. Please check headset compatibility guide for more information.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | EHS adapter |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Avaya, IMPACT SDW 5000, IMPACT DW, IMPACT SD, IMPACT D 10 |
| Technical details | |
| Product type | EHS adapter |
| Package weight | 64 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Avaya, IMPACT SDW 5000, IMPACT DW, IMPACT SD, IMPACT D 10 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 64 g |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 145 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 64 g |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 145 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 320 mm |
| Master (outer) case length | 350 mm |
| Master (outer) case height | 340 mm |
| Products per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Jabra Engage 40 50 Pouch
Shop NowEPOS CEHS-SN 02
Shop NowEPOS CEHS-CI 01
Shop NowEPOS CEHS-AV 05
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowEPOS CEHS-CI 03 EHS adapter
Shop NowJPL JPL-DECT Lifter Control adapter
Shop NowEPOS CEHS-NEC01
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowEPOS CEHS-CI 04
Shop NowEPOS CH 30
Shop NowEPOS CEHS-MB 01
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowAgent AG22-0214 headphone/headset accessory Cable
Shop NowYealink 1308057 headphone/headset accessory Chargi...
Shop NowZebra 25-129940-03R headphone/headset accessory Ca...
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowEPOS IMPACT CH 40
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowHP Poly MDA100 QD USB-A Analog Switch
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowHP Poly DA85-M USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Perform 75 5 Boom Arm Holder Accessory kit
Shop NowHP Poly APV-63 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowYealink EHS40 Interface adapter
Shop NowEPOS CEHS-AV 03
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowJabra GN 1200 3,5 jack - Mod Plug 2m
Shop NowJabra QD to 3.5 mm for Push-to-Talk
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra LINK 14201-30
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra 8800-00-55 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra A Earhook
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
EPOS CEHS-AV 04
£46.72
£38.93
|
Jabra 8800-00-55 headphone/headset acc...
£40.55
£33.79
|
New
Jabra Polycom EHS adapter
£54.46
£45.38
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£46.54
£38.78
|
Recommended
Jabra LINK 14201-30
£61.38
£51.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000741
|
8800-00-55
|
14201-17
|
8800-01-46
|
88001-04
|
14201-30
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
EHS adapter
|
Cable
|
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
EHS adapter
|