Jabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
£39.18
£32.65
QD to 2.5 mm Jack coiled cord
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 8800-01-46 |
| EAN | 5706991002225 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
Cord 2m coiled w 2.5mm plug.
-Works with most carbon-based telephone systems (incl. Avaya Callmaster III and IV).
-Microphone amplification to boost transmit level.
-Plug-and-play installation with simple slide adjustment.
-Works with most carbon-based telephone systems (incl. Avaya Callmaster III and IV).
-Microphone amplification to boost transmit level.
-Plug-and-play installation with simple slide adjustment.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | GB500, PLX CA40 |
| Country of origin | China |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 20 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | GB500, PLX CA40 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | QD |
| Connector 2 | 2.5mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Coiled cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 20 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
EPOS IMPACT CH 40
Shop NowEPOS CEHS-AV 05
Shop NowEPOS CEHS-CI 01
Shop NowEPOS CEHS-SN 02
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowEPOS CEHS-CI 03 EHS adapter
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowAgent AG22-0214 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Engage 40 50 Pouch
Shop NowYealink 1308057 headphone/headset accessory Chargi...
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowHP Poly MDA100 QD USB-A Analog Switch
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowHP Poly DA85-M USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Perform 75 5 Boom Arm Holder Accessory kit
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowHP Poly APV-63 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowYealink EHS40 Interface adapter
Shop NowJPL JPL-DECT Lifter Control adapter
Shop NowEPOS CEHS-NEC01
Shop NowEPOS CH 30
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowEPOS CEHS-MB 01
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowZebra 25-129940-03R headphone/headset accessory Ca...
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowJabra GN 1200 3,5 jack - Mod Plug 2m
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowEPOS CEHS-AV 03
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowJabra QD to 3.5 mm for Push-to-Talk
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowJabra 8800-00-55 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra GN1200
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra A Earhook
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
Jabra 8800-00-55 headphone/headset acc...
£40.55
£33.79
|
Recommended
Jabra Polycom EHS adapter
£54.46
£45.38
|
Hot Product
Jabra GN1200
£32.68
£27.23
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£31.40
£26.17
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£42.62
£35.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8800-01-46
|
8800-00-55
|
14201-17
|
88001-99
|
88001-03
|
88001-04
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Cable
|
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|