eSTUFF GLB211302 keyboard Office USB QWERTY UK English Black
G220 Wired USB Keyboard UK
More Information
| Device interface | USB |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Recommended usage | Office |
| SKU | GLB211302 |
| EAN | 5704174593577 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
Description
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Silent keys | Yes |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Wrist rest | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Full-size keyboard | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| Full-size keyboard | Yes |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
| Features | |
| USB connector type | USB Type-A |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 550 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 700 g |
| Package width | 440 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Other features | |
| Width | 426 mm |
| Height | 22 mm |
| Depth | 125 mm |