Ubiquiti UACC-Switch-DIN White Polycarbonate (PC)
£15.78
£13.15
DIN Rail Mount, Polycarbonate, 125.7 x 40.5 x 20.6 mm
More Information
| SKU | UACC-SWITCH-DIN |
|---|---|
| EAN | 0810084699904 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | Y |
Description
DIN rail mount for UniFi compact switches.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | White |
| Compatibility | USW-Ultra (42W) USW-Flex-2.5G-8 USW-Ultra-60W (52W) USW-Flex-2.5G-8-PoE USW-Ultra-210W (202W) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 36.8 g |
| Width | 40.5 mm |
| Depth | 20.6 mm |
| Height | 125.7 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
RAM Mounts Composite U-Bolt Adapter for Handlebars
Shop NowScreenBeam 960 Mounting Kit
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-FM White Polycarbonate (PC), ...
Shop NowHavis PRT00201-10 mounting kit Beige, Red
Shop NowRAM Mounts RAM-202-225B-2U mounting kit
Shop NowB-Tech BT5924
Shop NowLogiLink BP0066 mounting kit Black Metal
Shop NowTeltonika PR5MEC22 mounting kit Black Acrylonitril...
Shop NowVivolink VLMPM1 mounting kit Black
Shop NowDatalogic Stand, Basic, G040
Shop NowRAM Mounts Pin-Lock 4-Pin Security Nut for D & E S...
Shop NowMikrotik LHG mount
Shop NowHoneywell VM1001RAMBALL mounting kit Black
Shop NowStar Micronics 99250269 mounting kit Black
Shop NowVogel's PFA 9126
Shop NowLogiLink 19" Cantilever Shelf
Shop NowMotorola 11-TM0077-04 mounting kit Black
Shop NowCables Direct 2x Blanks for UK faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e 2 Port Faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e Faceplate
Shop NowCables Direct 9 Way Hood
Shop NowTeltonika PR5MEC12 mounting kit Black Acrylonitril...
Shop NowVivolink VLMPM2 mounting kit Black
Shop NowOrigin Storage 2.5in to 3.5in Adapter for Desktop ...
Shop NowHP B250 PC Mounting Bracket
Shop NowHP B200 PC Mounting Bracket
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Ubiquiti UACC-Switch-DIN White Polycar...
£15.78
£13.15
|
Popular
Datalogic Stand, Basic, G040
£15.29
£12.74
|
New
Cables Direct 9 Way Hood
£13.60
£11.33
|
Recommended
Cables Direct Single Cat5e Faceplate
£14.80
£12.33
|
Cables Direct Single Cat5e 2 Port Face...
£15.40
£12.83
|
Hot Product
Cables Direct 2x Blanks for UK faceplate
£13.67
£11.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-SWITCH-DIN
|
STD-G040-BK
|
CN9GT
|
UT-899001
|
UT-899002
|
UT-89900B
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Datalogic
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|