Ubiquiti UACC-Switch-FM White Polycarbonate (PC), Silicone
£15.48
£12.90
Floating Mount, Polycarbonate, silicone rubber, 125.6 x 40.4 x 10.4 mm
More Information
| SKU | UACC-SWITCH-FM |
|---|---|
| EAN | 0810084699911 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | Y |
Description
Sleek magnetic wall mount for UniFi compact switches.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Product colour | White |
| Compatibility | USW-Flex-2.5G-8-PoE, USW-Flex-2.5G-8 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 56.1 g |
| Width | 40.4 mm |
| Depth | 10.4 mm |
| Height | 125.6 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Star Micronics 99250269 mounting kit Black
Shop NowLogiLink BP0066 mounting kit Black Metal
Shop NowRAM Mounts RAM-202-225B-2U mounting kit
Shop NowRAM Mounts Composite U-Bolt Adapter for Handlebars
Shop NowRAM Mounts Pin-Lock 4-Pin Security Nut for D & E S...
Shop NowMikrotik LHG mount
Shop NowHoneywell VM1001RAMBALL mounting kit Black
Shop NowHavis PRT00201-10 mounting kit Beige, Red
Shop NowVALUE 21.99.3008 mounting kit Stainless steel
Shop NowVogel's PFA 9126
Shop NowLogiLink 19" Cantilever Shelf
Shop NowMotorola 11-TM0077-04 mounting kit Black
Shop NowCables Direct 2x Blanks for UK faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e 2 Port Faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e Faceplate
Shop NowCables Direct 9 Way Hood
Shop NowScreenBeam 960 Mounting Kit
Shop NowUbiquiti UACC-AI-Theta-CMS White Stainless steel
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-DIN White Polycarbonate (PC)
Shop NowVivolink VLMPM2 mounting kit Black
Shop NowVivolink VLMPM1 mounting kit Black
Shop NowOrigin Storage 2.5in to 3.5in Adapter for Desktop ...
Shop NowDatalogic Stand, Basic, G040
Shop NowErgotron Quick Release LCD Bracket Black Metal
Shop NowHP B250 PC Mounting Bracket
Shop NowHP B300 PC Mounting Bracket
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Ubiquiti UACC-Switch-FM White Polycarb...
£15.48
£12.90
|
Bestseller
Ergotron Quick Release LCD Bracket Bla...
£18.48
£15.40
|
Hot Product
Datalogic Stand, Basic, G040
£15.38
£12.82
|
New
Cables Direct 9 Way Hood
£13.60
£11.33
|
Cables Direct Single Cat5e Faceplate
£14.80
£12.33
|
Popular
Cables Direct Single Cat5e 2 Port Face...
£15.40
£12.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-SWITCH-FM
|
60-589-060
|
STD-G040-BK
|
CN9GT
|
UT-899001
|
UT-899002
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Ergotron
|
Datalogic
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|