Mikrotik LHG mount
£12.90
£10.75
Basic pole mount adapter for LHG series, made from metal
- Simple and low cost
- Supports all LHG series, products, including LHG XL
- Made from metal
- Package also includes a U-bolt and a K-58 mounting kit
More Information
| SKU | LHGMOUNT |
|---|---|
| EAN | 4752224002372 |
| Manufacturer | Mikrotik |
| Availability | Y |
Description
The LHG mount is a basic pole mount adapter for LHG series products.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Product colour | White |
| Compatibility | Mikrotik LHG series |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 95 mm |
| Depth | 88 mm |
| Height | 108 mm |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HPE Aruba Networking AP-220-MNT-W1W White Plastic
Shop NowDatalogic Stand, Basic, G040
Shop NowScreenBeam 960 Mounting Kit
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-FM White Polycarbonate (PC), ...
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-DIN White Polycarbonate (PC)
Shop NowVALUE 21.99.3008 mounting kit Stainless steel
Shop NowHavis PRT00201-10 mounting kit Beige, Red
Shop NowLogiLink BP0066 mounting kit Black Metal
Shop NowVivolink VLMPM2 mounting kit Black
Shop NowVivolink VLMPM1 mounting kit Black
Shop NowRAM Mounts Composite U-Bolt Adapter for Handlebars
Shop NowCables Direct 2x Blanks for UK faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e 2 Port Faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e Faceplate
Shop NowCables Direct 9 Way Hood
Shop NowErgotron Quick Release LCD Bracket Black Metal
Shop NowHP Quick Release Bracket 2
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Mikrotik LHG mount
£12.90
£10.75
|
Bestseller
Ergotron Quick Release LCD Bracket Bla...
£18.48
£15.40
|
Hot Product
Datalogic Stand, Basic, G040
£15.38
£12.82
|
Popular
Cables Direct 9 Way Hood
£13.60
£11.33
|
Recommended
Cables Direct Single Cat5e Faceplate
£14.80
£12.33
|
Cables Direct Single Cat5e 2 Port Face...
£15.40
£12.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LHGMOUNT
|
60-589-060
|
STD-G040-BK
|
CN9GT
|
UT-899001
|
UT-899002
|
| Manufacturer |
Mikrotik
|
Ergotron
|
Datalogic
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|