Havis PRT00201-10 mounting kit Beige, Red
£15.14
£12.62
Glue Pad System Replacement For FlexiPole Complete & Compact Stands, 10 Pads
- All Havis FlexiPole Stands come with a Glue Pad, however when moving or repositioning your previously attached FlexiPole Complete or Compact Stand, this replacement Glue Pad is required
- Use with FlexiPole Complete and Compact Stands only
More Information
| SKU | PRT00201-10 |
|---|---|
| EAN | 5715063322154 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Y |
Description
Adh. Replacement pads 10 pack - FlexiPole
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Beige, Red |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 45.36 g |
| Packaging data | |
| Package width | 130.3 mm |
| Package height | 203.2 mm |
| Package depth | 92.2 mm |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Honeywell VM1001RAMBALL mounting kit Black
Shop NowScreenBeam 960 Mounting Kit
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-FM White Polycarbonate (PC), ...
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-DIN White Polycarbonate (PC)
Shop NowVALUE 21.99.3008 mounting kit Stainless steel
Shop NowRAM Mounts RAM-202-225B-2U mounting kit
Shop NowLogiLink BP0066 mounting kit Black Metal
Shop NowRAM Mounts Composite U-Bolt Adapter for Handlebars
Shop NowRAM Mounts Pin-Lock 4-Pin Security Nut for D & E S...
Shop NowMikrotik LHG mount
Shop NowVogel's PFA 9126
Shop NowLogiLink 19" Cantilever Shelf
Shop NowCables Direct 2x Blanks for UK faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e 2 Port Faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e Faceplate
Shop NowCables Direct 9 Way Hood
Shop NowDatalogic Smart Stand, G040
Shop NowDatalogic Stand, Basic, G040
Shop NowDigitus L-Support Sliding Rails for 483 mm (19") N...
Shop NowOrigin Storage 2.5in to 3.5in Adapter for Desktop ...
Shop NowErgotron Quick Release LCD Bracket Black Metal
Shop NowHP B250 PC Mounting Bracket
Shop NowHP Quick Release Bracket 2
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Havis PRT00201-10 mounting kit Beige,...
£15.14
£12.62
|
Bestseller
Ergotron Quick Release LCD Bracket Bla...
£18.48
£15.40
|
Hot Product
Datalogic Stand, Basic, G040
£15.38
£12.82
|
Popular
Datalogic Smart Stand, G040
£19.97
£16.64
|
New
Cables Direct 9 Way Hood
£13.60
£11.33
|
Cables Direct Single Cat5e Faceplate
£14.80
£12.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PRT00201-10
|
60-589-060
|
STD-G040-BK
|
STD-AUTO-G040-BK
|
CN9GT
|
UT-899001
|
| Manufacturer |
Havis
|
Ergotron
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|