Vivolink VLMPM2 mounting kit Black
£15.47
£12.89
Media Player Mount 2 for installing AV equipment
- Open construction: for easy access to e.g cables and buttons and for service
- Rotary knobs to easy adjust it to fit the equipment installed
- Weight capacity: 5 kg
- Elastic rubber band included
More Information
| SKU | VLMPM2 |
|---|---|
| EAN | 5704174205449 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | Y |
Description
47-76mm Mount for installing and securing AV equipment on the wall behind a display or over ceilings. Can be use for all types of eqiupment and secures the e.g player tight and keeps it in place.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 320 g |
| Width | 140 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 128 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 52 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package weight | 400 g |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Honeywell VM1001RAMBALL mounting kit Black
Shop NowScreenBeam 960 Mounting Kit
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-FM White Polycarbonate (PC), ...
Shop NowUbiquiti UACC-Switch-DIN White Polycarbonate (PC)
Shop NowVALUE 21.99.3008 mounting kit Stainless steel
Shop NowHavis PRT00201-10 mounting kit Beige, Red
Shop NowRAM Mounts RAM-202-225B-2U mounting kit
Shop NowLogiLink BP0066 mounting kit Black Metal
Shop NowRAM Mounts Composite U-Bolt Adapter for Handlebars
Shop NowRAM Mounts Pin-Lock 4-Pin Security Nut for D & E S...
Shop NowMikrotik LHG mount
Shop NowStar Micronics 99250269 mounting kit Black
Shop NowVogel's PFA 9126
Shop NowLogiLink 19" Cantilever Shelf
Shop NowCables Direct 2x Blanks for UK faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e 2 Port Faceplate
Shop NowCables Direct Single Cat5e Faceplate
Shop NowCables Direct 9 Way Hood
Shop NowDatalogic Smart Stand, G040
Shop NowDatalogic Stand, Basic, G040
Shop NowOrigin Storage 2.5in to 3.5in Adapter for Desktop ...
Shop NowUbiquiti UACC-AI-Theta-CMS White Stainless steel
Shop NowDigitus L-Support Sliding Rails for 483 mm (19") N...
Shop NowErgotron Quick Release LCD Bracket Black Metal
Shop NowHP B250 PC Mounting Bracket
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Ergotron Quick Release LCD Bracket Bla...
£18.48
£15.40
|
Hot Product
Datalogic Stand, Basic, G040
£15.38
£12.82
|
Popular
Datalogic Smart Stand, G040
£20.04
£16.70
|
New
Cables Direct 9 Way Hood
£13.60
£11.33
|
Recommended
Cables Direct Single Cat5e Faceplate
£14.80
£12.33
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
60-589-060
|
STD-G040-BK
|
STD-AUTO-G040-BK
|
CN9GT
|
UT-899001
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|