Yealink BT51-A Dongle
£10.56
£8.80
Bluetooth USB-A Dongle for BH7X Series
More Information
| SKU | 1300007 |
|---|---|
| EAN | 6938818310810 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | Y |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Dongle |
| Bluetooth range | 30 m |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Yealink |
| Product colour | Black |
| Compatibility | BH76, BH72 |
| Technical details | |
| Product type | Dongle |
| Brand compatibility | Yealink |
| Product colour | Black |
| Compatibility | BH76, BH72 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth range | 30 m |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 13.9 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 5.1 mm |
| Power | |
| USB connector type | USB Type-A |
| Packaging data | |
| Package width | 13.9 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 5.1 mm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly 2.5mm to QD Cable (3M)
Shop NowJPL BL-04S+P Cable
Shop NowHP Poly Savi W8210/8220 Charging Cradle
Shop NowOtterBox for Apple AirPods 4th gen Case, Well Red
Shop NowHP Poly 3.5mm to QD Cable (0.15M)
Shop NowHP Poly 3.5mm to QD Cable for IP Touch (3M)
Shop NowHP Poly Savi Office Universal AC Power Supply with...
Shop NowNeomounts ADS11-170SL Headset stand - universal
Shop NowAndrea Communications USB-UNIV Interface adapter
Shop NowAndrea Communications EDU-USB USB adapter
Shop NowEPOS CSTD 08 Cable
Shop NowSony 502591901 headphone/headset accessory Ear pad
Shop NowEPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpads Ear pad
Shop NowJPL BL-04+P Cable
Shop NowJPL BL-02+P Cable
Shop NowJPL BL-053+P Cable
Shop NowHP Poly Savi 8240/8245 Fit
Shop NowEPOS USB-A to USB-C
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowPoly M22 to QD Lightweight Cable
Shop NowHP Poly Voyager 5200 Large Eartips (3 Pieces)
Shop NowHP Poly USB-C to USB-A Adapter
Shop NowHP Poly M22 to QD U10 Cable
Shop NowPoly U10P Lightweight Cable
Shop NowHP Poly Blackwire 3310/3320 Foam Ear Cushions (2 P...
Shop NowHP Poly U10P Short End Cable
Shop NowHP Poly QD to QD Extension Cable (3M)
Shop NowYealink BT51-C Dongle
Shop NowEPOS DW BATT 03
Shop NowYealink Charging Stand for BH70/WH64 Hybrid
Shop NowDELL Pro Wired Headset Ear Cushions - HE324
Shop NowDELL Pro Plus Wired/Wireless Headset Ear Cushions ...
Shop NowHP Poly Savi Office Telephone Interface Cable
Shop NowHP Poly Blackwire 5200 Y Training Cable
Shop NowHP Poly USB-A to USB-C Adapter
Shop NowEPOS HZP 34
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 2 pieces for Mono
Shop NowJabra Foam Ear Cushion, Evolve 20
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Yealink BT51-A Dongle
£10.56
£8.80
|
New
Jabra Biz 2300 Foam Ear Cushions (10 p...
£15.08
£12.57
|
Bestseller
Jabra Foam Ear Cushion, Evolve 20
£15.08
£12.57
|
Popular
Jabra Engage Ear Cushions – 2 pieces f...
£15.28
£12.73
|
CoreParts Battery for Wireless Headset
£15.18
£12.65
|
Recommended
EPOS USB-A to USB-C
£9.38
£7.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1300007
|
14101-38
|
14101-45
|
14101-73
|
MBXWHS-BA104
|
1000832
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
CoreParts
|
EPOS
|
| Product type |
Dongle
|
Ear pad
|
N/A
|
N/A
|
Battery
|
USB adapter
|