EPOS CSTD 08 Cable
£16.21
£13.51
EPOS CSTD 08, Cable, Black
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 1000838 |
| EAN | 5714708006398 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
EPOS CSTD 08. Product type: Cable, Product colour: Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 26 g |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | Easy Disconnect |
| Connector 2 | RJ-9 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 26 g |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 26 g |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 135 mm |
| Master (outer) case length | 430 mm |
| Master (outer) case height | 320 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly Voyager 5200 Large Eartips (3 Pieces)
Shop NowHP Poly Blackwire 3315/3325 Leatherette Ear Cushio...
Shop NowHP Poly Voyager Legend Charging Cable USB-A
Shop NowPoly A10-11 QD to QD Adapter
Shop NowHP Poly HIS Cable TAA
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowHP Poly Voyager Legend Medium Eartips and Foam Cov...
Shop NowHP Poly Voyager Legend Small Eartips and Foam Cove...
Shop NowPoly M22 to QD Lightweight Cable
Shop NowHP Poly Savi Office Universal AC Power Supply with...
Shop NowAndrea Communications USB-UNIV Interface adapter
Shop NowAndrea Communications EDU-USB USB adapter
Shop NowSandberg Headset USB-C Controller, 1.5m
Shop NowCoreParts MBXJA-BA0001 headphone/headset accessory...
Shop NowJPL BL-08+P Cable
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA122 headphone/headset accessory...
Shop NowEPOS CSTD 17
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowJPL BL-09+P Cable
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowTech21 Studio Colour Case
Shop NowCoreParts MBXSO-BA0002 headphone/headset accessory...
Shop NowHP Poly Voyager Legend Charging Stand USB-A
Shop NowHP Poly Savi Office S2 Telephone Cable
Shop NowOrosound on-ear cushions-Tilde Evo S
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Foam Ear Cushion (1 Pi...
Shop NowPoly U10P Lightweight Cable
Shop NowEPOS CAVA 31
Shop NowJPL BL-11+P Cable
Shop NowHP Poly 2.5mm to QD Cable (3M)
Shop NowHP Poly USB-C to USB-A Adapter
Shop NowSandberg Cleaning Pen Kit for AirPods
Shop NowHP Poly Blackwire 3310/3320 Foam Ear Cushions (2 P...
Shop NowDELL Pro Plus Wired/Wireless Headset Ear Cushions ...
Shop NowHP Poly CS540 Battery
Shop NowHP Poly M22 to QD U10 Cable
Shop NowLindy BNX-60 and NC-60 Replacement Earpads, Colour...
Shop NowYealink 330100010014 headphone/headset accessory C...
Shop NowEPOS DW BATT 03
Shop NowHP Poly Savi Office Straight Plug Online Indicator
Shop NowHP Poly USB-A to USB-C Adapter
Shop NowHP Poly Voyager USB-A Charging Stand
Shop NowHP Poly Blackwire 5200 Y Training Cable
Shop NowJPL BL-12+P Cable
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 2 pieces for Mono
Shop NowJabra GN 1200 CC
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
EPOS CSTD 08 Cable
£16.21
£13.51
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£17.95
£14.96
|
Hot Product
Jabra Foam Ear Cushion, Evolve 20
£20.80
£17.33
|
Yealink DD10K DECT USB Dongle for T41S...
£21.47
£17.89
|
New
Jabra Engage Ear Cushions – 2 pieces f...
£15.23
£12.69
|
Popular
CoreParts MBXJA-BA0001 headphone/heads...
£16.50
£13.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000838
|
88011-99
|
14101-45
|
DD10K
|
14101-73
|
MBXJA-BA0001
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Jabra
|
Jabra
|
Yealink
|
Jabra
|
CoreParts
|
| Product type |
Cable
|
Cable
|
Ear pad
|
N/A
|
Ear pad
|
Battery
|