Jabra Biz 2300 Foam Ear Cushions (10 pieces)
£15.08
£12.57
Biz 2300 Foam Ear Cushions (10 pieces)
- Foam ear cushions for Jabra BIZ 2300. One pack contains 10 ear cushions
- Original and authentic, manufacturer made accessory.
- MPN: 14101-38
More Information
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | 14101-38 |
| EAN | 0706487015246 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
Ear cushions for Jabra Biz 2300. Each pack contains either 1 pair (2 pieces) or 10 pieces.
Foam ear cushions for Jabra BIZ 2300. One pack contains 10 ear cushions.
Foam ear cushions for Jabra BIZ 2300. One pack contains 10 ear cushions.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Biz 2300 |
| Country of origin | China |
| Ear cushion type | Foam size L |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 112 g |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Biz 2300 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 112 g |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 87.5 mm |
| Package height | 148 mm |
| Weight | 112 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 112 g |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 87.5 mm |
| Package height | 148 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 680 mm |
| Master (outer) case length | 178 mm |
| Master (outer) case height | 456 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.1 kg |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly Voyager Legend Charging Stand USB-A
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA185 headphone/headset accessory
Shop NowAndrea Communications EDU-USB USB adapter
Shop NowAndrea Communications USB-UNIV Interface adapter
Shop NowHP Poly Savi Office Universal AC Power Supply with...
Shop NowOrosound on-ear cushions-Tilde Evo S
Shop NowPoly A10-11 QD to QD Adapter
Shop NowHP Poly Savi Office S2 Telephone Cable
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Large and Small Earloo...
Shop NowHP Poly Blackwire 3315/3325 Leatherette Ear Cushio...
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Foam Ear Cushion (1 Pi...
Shop NowPoly U10P Lightweight Cable
Shop NowNeomounts ADS11-170SL Headset stand - universal
Shop NowHP Poly 2.5mm to QD Cable (3M)
Shop NowHP Poly Voyager Legend Small Eartips and Foam Cove...
Shop NowPoly M22 to QD Lightweight Cable
Shop NowSandberg Headset USB-C Controller, 1.5m
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowHP Poly Voyager 5200 Large Eartips (3 Pieces)
Shop NowHP Poly Voyager Legend Charging Case +USB-A Cable
Shop NowHP Poly USB-C to USB-A Adapter
Shop NowYealink 330100010014 headphone/headset accessory C...
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowCoreParts MBXJA-BA0001 headphone/headset accessory...
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts MBXSO-BA0002 headphone/headset accessory...
Shop NowLindy BNX-60 and NC-60 Replacement Earpads, Colour...
Shop NowEPOS CSTD 17
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA122 headphone/headset accessory...
Shop NowJPL BL-08+P Cable
Shop NowJPL BL-09+P Cable
Shop NowJPL USB (Y) Training Lead
Shop NowSony 502591901 headphone/headset accessory Ear pad
Shop NowJPL BL-12+P Cable
Shop NowDELL Pro Wired Headset Ear Cushions - HE324
Shop NowHP Poly Savi Office Straight Plug Online Indicator
Shop NowHP Poly Voyager 4300 Leatherette Ear Cushions (2 P...
Shop NowHP Poly M22 to QD U10 Cable
Shop NowHP Poly USB-A to USB-C Adapter
Shop NowHP Poly HIS Cable TAA
Shop NowDELL Pro Plus Wired/Wireless Headset Ear Cushions ...
Shop NowDELL Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424
Shop NowHP Poly EncorePro HW510/520 Foam Ear Cushions (2 P...
Shop NowLogitech USB Headset Stereo H650e
Shop NowHP Poly Blackwire 5200 Y Training Cable
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 2 pieces for Mono
Shop NowJabra 8800-01-37 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra 8800-00-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowSandberg Cleaning Pen Kit for AirPods
Shop NowJabra GN 1200 CC
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Jabra Biz 2300 Foam Ear Cushions (10 p...
£15.08
£12.57
|
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Recommended
Jabra 8800-01-37 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£22.44
£18.70
|
Popular
Jabra 8800-00-94 headphone/headset acc...
£15.80
£13.17
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£22.39
£18.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14101-38
|
8800-01-94
|
8800-01-37
|
88001-03
|
8800-00-94
|
88011-99
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Ear pad
|
Cable
|
Cable
|
N/A
|
Cable
|
Cable
|