Koorui S4941XO computer monitor 124.5 cm (49") 5120 x 1440 pixels WUHD
£813.76
£678.13
Koorui S4941XO, 124.5 cm (49"), 5120 x 1440 pixels, WUHD, 0.03 ms
More Information
| SKU | S4941XO |
|---|---|
| EAN | 6940017322594 |
| Manufacturer | KOORUI |
| Availability | Y |
Description
Koorui S4941XO. Display diagonal: 124.5 cm (49"), Display resolution: 5120 x 1440 pixels, HD type: WUHD, Response time: 0.03 ms
Specifications
| Display | |
|---|---|
| Screen shape | Curved |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| HD type | WUHD |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Response time | 0.03 ms |
| Display diagonal | 124.5 cm (49") |
| Contrast ratio (typical) | 1500000:1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Panel type | OLED |
| DCI-P3 coverage | 99% |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 True Black |
| Screen curvature rating | 1800R |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Technical details | |
| HDMI | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 264 W |
| Packaging data | |
| Package width | 1370 mm |
| Package depth | 248 mm |
| Package height | 554 mm |
| Package weight | 14.1 kg |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1370 mm |
| Package depth | 248 mm |
| Package height | 554 mm |
| Package weight | 14.1 kg |
| Other features | |
| DCI-P3 coverage | 99% |
| HDMI | Yes |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Series 7 Pro 37.5 inch WQHD+ Thunderbolt 4 Moni...
Shop NowPhilips Evnia 8000 32M2N8900/00 computer monitor 8...
Shop NowSamsung 49" Odyssey OLED G91SD DQHD, 144Hz Gaming ...
Shop NowHP Series 7 Pro 37.5 inch WQHD+ Thunderbolt 4 Moni...
Shop NowSamsung 32” Odyssey OLED G81SF 240Hz Gaming Moni...
Shop NowHP Series 7 Pro 37.5 inch WQHD+ Thunderbolt 4 Moni...
Shop NowSamsung 37" Odyssey G7 G75F UHD 165Hz Curved Gamin...
Shop NowPhilips Evnia 8000 49M2C8900L/00 computer monitor ...
Shop NowAOC AGON PRO AG276QKD2 computer monitor 67.3 cm (2...
Shop NowLenovo ThinkVision P32UD-40 Monitor
Shop NowASUS ROG Swift PG32UCDP computer monitor 80 cm (31...
Shop NowPhilips 6000 series 45B1U6900C/00 computer monitor...
Shop NowASUS ROG Strix XG32UCWMG computer monitor 80 cm (3...
Shop NowASUS ROG Strix OLED XG27UCDMG computer monitor 67....
Shop NowLenovo ThinkVision P49w-30 computer monitor 124.5 ...
Shop NowASUS ROG Swift OLED PG27AQDP computer monitor 67.3...
Shop NowAcer Predator X34Vbmiiphuzx computer monitor 86.4 ...
Shop NowSamsung 40" Odyssey G7 G75F WUHD 180Hz Curved Gami...
Shop NowASUS ROG Swift OLED PG32UCDMZ computer monitor 80 ...
Shop NowSamsung S32BG750NP computer monitor 81.3 cm (32") ...
Shop NowPhilips 6000 series 45B1U6900CH/00 computer monito...
Shop Nowiiyama ProLite TF3215MC-B2 computer monitor 80 cm ...
Shop NowAOC G2 AG276UZD computer monitor 67.3 cm (26.5") 3...
Shop NowDELL UltraSharp U3225QE computer monitor 80 cm (31...
Shop NowDELL UltraSharp U3423WE computer monitor 86.7 cm (...
Shop NowLenovo ThinkVision P34WD-40 Monitor
Shop NowDELL UltraSharp U3425WE computer monitor 86.7 cm (...
Shop NowDELL UltraSharp U4924DW computer monitor 124.5 cm ...
Shop NowDELL UltraSharp U3824DW computer monitor 95.2 cm (...
Shop NowDELL UltraSharp U4323QE computer monitor 109.2 cm ...
Shop NowMSI MAG 322UP QD-OLED E16 computer monitor 80 cm (...
Shop NowLG UltraGear OLED GX8 32GX850A-B 4K UHD Dual-Mode:...
Shop NowLG 39GX900A-B computer monitor 99.1 cm (39") 3440 ...
Shop NowLG 34GX900A-B computer monitor 86.4 cm (34") 3440 ...
Shop NowGIGABYTE AORUS FO27Q5P OLED QHD Gaming Monitor - 2...
Shop NowMSI MPG 491CQP QD-OLED computer monitor 124.5 cm (...
Shop NowLG 32GX870A-B computer monitor 81.3 cm (32") 3840 ...
Shop NowBenQ PD3225U computer monitor 81.3 cm (32") 3840 x...
Shop NowBenQ SW272U computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x ...
Shop NowMSI MPG 272URX QD-OLED computer monitor 67.3 cm (2...
Shop NowViewsonic TD3207 computer monitor 81.3 cm (32") 19...
Shop Nowiiyama TF3239AS-B1AG computer monitor 80 cm (31.5"...
Shop NowBenQ PV3200U computer monitor 80 cm (31.5") 3840 x...
Shop NowGIGABYTE AORUS FO32U2P 32” OLED Gaming Monitor -...
Shop NowBenQ PD2730S computer monitor 68.6 cm (27") 5120 x...
Shop NowAlienware AW3425DW computer monitor 86.4 cm (34") ...
Shop NowMSI MAG 272QP QD-OLED X50 computer monitor 67.3 cm...
Shop NowALOGIC 32C4KPD computer monitor 81.3 cm (32") 3840...
Shop NowGIGABYTE AORUS FO32U2 32” OLED Gaming Monitor - ...
Shop NowLG 32GS95UV-B computer monitor 81.3 cm (32") 3840 ...
Shop NowPhilips 49B2U6903CH/00 computer monitor 124.5 cm (...
Shop Nowiiyama T4329AS-B1AG computer monitor 108 cm (42.5"...
Shop NowPhilips 49B2U6900CH/00 computer monitor 124 cm (48...
Shop NowLG 32U889SA-W computer monitor 80 cm (31.5") 3840 ...
Shop NowHP E45c G5 DQHD Curved Monitor
Shop NowDELL Plus S3225QC computer monitor 80.3 cm (31.6")...
Shop NowGIGABYTE MO34WQC2 34" OLED WQHD Curved Gaming Moni...
Shop NowHP Engage 16t FHD Monitor
Shop NowAlienware AW3225QF computer monitor 81.3 cm (32") ...
Shop NowASUS XG27AQDPG computer monitor 67.3 cm (26.5") 25...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Koorui S4941XO computer monitor 124.5...
£813.76
£678.13
|
Hot Product
DELL UltraSharp 32 4K HDR Monitor - UP...
£792.00
£660.00
|
Viewsonic TD3207 computer monitor 81.3...
£862.92
£719.10
|
Popular
Philips 6000 series 45B1U6900C/00 comp...
£744.42
£620.35
|
Bestseller
Philips 6000 series 45B1U6900CH/00 com...
£834.16
£695.13
|
New
Samsung S32BG750NP computer monitor 81...
£922.12
£768.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S4941XO
|
DELL-UP3221Q
|
TD3207
|
45B1U6900C/00
|
45B1U6900CH/00
|
LS32BG750NPXXU
|
| Manufacturer |
KOORUI
|
DELL
|
Viewsonic
|
Philips
|
Philips
|
Samsung
|
| Display diagonal |
30 to 50 inches
|
30 to 50 inches
|
30 to 50 inches
|
30 to 50 inches
|
30 to 50 inches
|
30 to 50 inches
|
| Display resolution |
N/A
|
N/A
|
1920 x 1080 pixels
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Built-in camera |
N/A
|
N
|
N/A
|
N
|
Y
|
N
|
| Market positioning |
N/A
|
Graphics design
|
N/A
|
Business
|
Business
|
Gaming
|
| Native aspect ratio |
N/A
|
16:9
|
16:9
|
32:9
|
32:9
|
16:9
|
| VESA mounting |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| NVIDIA G-SYNC |
N/A
|
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N
|
| Built-in USB hub |
N/A
|
Y
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
| AMD FreeSync |
N/A
|
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
Y
|
| Display technology |
N/A
|
LCD
|
LED
|
LED
|
LED
|
LED
|
| Touchscreen |
N/A
|
N
|
Y
|
N
|
N
|
N
|