LogiLink PA0352 power bank 5000 mAh Wireless charging Black
£16.97
£14.14
5000mAh, 20W, 15W Wireless, MagSafe & MagSafe Case Compatible, 12V 3A DC In Max, 12V 3A DC Out Max, 1x USB Type-C, PPS, 67x104x8mm, 111g
More Information
| SKU | PA0352 |
|---|---|
| EAN | 4052792076325 |
| Manufacturer | LogiLink |
| Availability | Y |
Description
Product information "Magnetic power bank, 5,000 mAh, USB-C, PD 15^W, black" from LogiLink
This magnetic 5,000 mAh power bank is compatible with MagSafe and charges your iPhone wirelessly. With a thickness of just 0.8 cm, it fits easily into any pocket. The additional USB-C output allows you to charge a second device at the same time.
This magnetic 5,000 mAh power bank is compatible with MagSafe and charges your iPhone wirelessly. With a thickness of just 0.8 cm, it fits easily into any pocket. The additional USB-C output allows you to charge a second device at the same time.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Shape | D-shaped |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Charging source | USB |
| Fast charging technology | Programmable Power Supply (PPS) |
| Wireless charging | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| MagSafe compatible | Yes |
| Built-in radio | No |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power | |
| Port 1 output current | 3 A |
| Total output power | 20 W |
| Input voltage | 12 V |
| Output voltage | 12 V |
| Input current | 3 A |
| Output current | 3 A |
| Port 1 output power | 20 W |
| Wireless charging power | 15 W |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Charging source | USB |
| Fast charging technology | Programmable Power Supply (PPS) |
| Wireless charging | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 67 mm |
| Depth | 104 mm |
| Height | 8 mm |
| Weight | 111 g |
| Ergonomics | |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
| Technical details | |
| Shape | D-shaped |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
LogiLink PA0311 power bank 8000 mAh Black
Shop NowHama 00201711 power bank Lithium Polymer (LiPo) 24...
Shop NowSandberg Nano Powerbank 5000 PD20W
Shop NowSandberg Nano Powerbank 10000 PD20W
Shop NowLogiLink PA0321 power bank 6000 mAh Black
Shop NowSandberg Travel Powerbank 10000 PD20W
Shop NowLogiLink PA0304 power bank 8000 mAh Black
Shop NowLogiLink PA0311W power bank 8000 mAh White
Shop NowLogiLink PA0323W power bank 20000 mAh White
Shop NowLogiLink PA0343RF power bank Lithium Polymer (LiPo...
Shop NowOrigin Storage Origin 10000mAh Ultra-Thin Mini Wir...
Shop NowLogiLink PA0303 power bank 8000 mAh Black
Shop NowBelkin BoostCharge 10000 mAh Grey
Shop NowLogiLink PA0316 power bank 10000 mAh Black
Shop NowLogiLink PA0305 power bank Lithium Polymer (LiPo) ...
Shop NowLogiLink PA0275 power bank Lithium 10000 mAh Black
Shop NowLogiLink PA0264 power bank Lithium-Ion (Li-Ion) 40...
Shop NoweSTUFF ES641040 power bank Lithium Polymer (LiPo) ...
Shop Nowmophie essentials powerstation 10K 10000 mAh Black
Shop NowUgreen 25742 power bank Lithium-Ion (Li-Ion) 10000...
Shop NowPREVO SP5002 power bank 1000 mAh Wireless charging...
Shop NowBelkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Blue
Shop NowAnker A1653H21 power bank 5000 mAh White
Shop NowBelkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Rose gold
Shop NowIntenso XS20000 Powerbank Zusatzakku LiPo 20000 mA...
Shop NowBelkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Black
Shop NowSandberg Saver Powerbank 10000
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
LogiLink PA0352 power bank 5000 mAh Wi...
£16.97
£14.14
|
Popular
Sandberg Saver Powerbank 10000
£20.46
£17.05
|
Recommended
Intenso XS20000 Powerbank Zusatzakku L...
£15.42
£12.85
|
Bestseller
Belkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Black
£24.06
£20.05
|
Belkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Blue
£25.16
£20.97
|
Hot Product
Belkin BOOST↑CHARGE 10000 mAh Rose gold
£23.22
£19.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PA0352
|
320-34
|
7313552
|
BPB011BTBK
|
BPB011BTBL
|
BPB011BTRG
|
| Manufacturer |
LogiLink
|
Sandberg
|
Intenso
|
Belkin
|
Belkin
|
Belkin
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|