HP Poly Rove 30 DECT Phone Handset
£93.47
£77.89
Poly Rove 30 DECT Phone Handset
- Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance[1].
- You don’t have to worry about outgrowing your communication solution or feel held back by its options. Poly Rove 30 wireless DECTTM IP phone solution has flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters as your organization grows.
More Information
| SKU | 84H76AA#ABU |
|---|---|
| EAN | 0197497775334 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Reasons To Buy
Durable handsets
Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance[1].
You grow, we scale
You don’t have to worry about outgrowing your communication solution or feel held back by its options. Poly Rove 30 wireless DECT™ IP phone solution has flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters as your organization grows.
Description
Reliable coverage, all around
Guard your most critical conversations whenever, wherever in the office with the Poly Rove 30 wireless DECT™ IP phone solution.
Guard your most critical conversations whenever, wherever in the office with the Poly Rove 30 wireless DECT™ IP phone solution.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Handset type | Wireless handset |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Handset type | Wireless handset |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Power | |
| Battery type | Built-in |
| Talk time | 18 h |
| Standby time | 300 h |
| Design | |
| Handset type | Wireless handset |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof |
| Phone features | |
| Caller ID | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Call hold | Yes |
| Call forwarding | Yes |
| Display | |
| Display resolution | 240 x 320 pixels |
| Display diagonal | 6.1 cm (2.4") |
| Display | TFT |
| Backlight display | Yes |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Battery | |
| Battery type | Built-in |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 56.9 mm |
| Depth | 146.3 mm |
| Height | 36.8 mm |
| Package width | 176 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 44 mm |
| Weight | 168 g |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| UNSPSC-code | 43191606 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Yealink W74P IP phone Grey TFT
Shop NowGrandstream Networks WP825 IP phone Anthracite 2 l...
Shop NowSnom D150 IP phone Grey 2 lines TFT
Shop NowSnom D713 IP phone Black TFT
Shop NowSnom Tischtelefon D717 IP phone Black 3 lines TFT
Shop NowGrandstream Networks WP810 IP phone Black, Metalli...
Shop NowHP Poly Edge E320 IP Phone and PoE-enabled
Shop NowYealink W71P IP phone Black LCD
Shop NowGrandstream Networks WP836 IP phone Blue 3 lines L...
Shop NowCisco 6851 IP phone Black 4 lines Wi-Fi
Shop NowHP Poly Edge E400 IP Phone and PoE-enabled
Shop NowYealink W73H IP phone Black 2 lines TFT
Shop NowYealink W78P IP phone Black TFT
Shop NowYealink SIP T42U IP phone Grey LCD Wi-Fi
Shop NowPoly CCX 500 Business Media Phone for Microsoft Te...
Shop NowYealink W73P IP phone Grey TFT
Shop NowYealink SIP-T53 IP phone Grey 8 lines LCD
Shop NowCisco 8841 IP phone Black, Silver
Shop NowYealink SIP-T53W IP phone Grey 8 lines LCD Wi-Fi
Shop NowAvaya J139 IP phone Black
Shop NowCisco 7821 IP phone Black, Silver 2 lines
Shop NowAvaya J169 IP phone Black
Shop NowMitel MiVoice 5304 IP IP phone Black, Grey 2 lines...
Shop NowCisco 7861 IP phone Black, Silver 16 lines LCD
Shop NowYealink W76P IP phone Grey 20 lines TFT
Shop NowYealink W57R IP phone Black 2 lines TFT
Shop NowYealink SIP-T44U IP phone Grey 8 lines LCD Wi-Fi
Shop NowHP Poly Edge E350 IP Phone and PoE-enabled
Shop NowAudioCodes 405HD IP-Phone PoE GbE black
Shop NowCisco IP Business Phone 8811, 5-inch Greyscale Dis...
Shop NowYealink Yealink-SIP-T74U
Shop NowAudioCodes 405HD IP phone Black 2 lines LCD
Shop NowYealink Yealink-SIP-T74W
Shop NowCisco IP Business Phone 7841, 3.5-inch Greyscale D...
Shop NowYealink Yealink-SIP-T85W
Shop NowYealink Yealink-SIP-T73W
Shop NowYealink AX83H IP phone Black TFT Wi-Fi
Shop NowYealink Yealink-SIP-T73U
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Cisco IP Business Phone 7821 w, 3.5-in...
£138.60
£115.50
|
Hot Product
Cisco IP Business Phone 7841, 3.5-inch...
£105.60
£88.00
|
Popular
Cisco IP Business Phone 8811, 5-inch G...
£118.80
£99.00
|
Recommended
Mitel MiVoice 5304 IP IP phone Black,...
£91.08
£75.90
|
New
Cisco 8841 IP phone Black, Silver
£139.92
£116.60
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CP-7821-K9=
|
CP-7841-K9=
|
CP-8811-K9=
|
51011571
|
CP-8841-3PCC-K9=
|
| Manufacturer |
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Mitel
|
Cisco
|
| Product type |
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|