HP SBUY WIRED 320K keyboard Office USB Black
£60.06
£50.05
HP SBUY WIRED 320K KEYBOARD, Full-size (100%), Wired, USB, Membrane, Black
More Information
| SKU | 9SR37UT#ABA |
|---|---|
| EAN | 0194721888051 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Description
HP SBUY WIRED 320K KEYBOARD. Keyboard form factor: Full-size (100%), Connectivity technology: Wired, Device interface: USB, Keyboard key switch: Membrane. Cable length: 1.8 m. Recommended usage: Office. Product colour: Black
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Island-style keyboard | Yes |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.8 m |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Island-style keyboard | Yes |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Pallet weight (imperial) | 427.9 kg (943.3 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1140 x 969.8 x 2066.8 mm (44.9 x 38.2 x 81.4") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1140 x 970 x 2067 mm |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Cable length | 1.8 m |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Minimum system requirements | USB Type-A port |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 50 °C |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 450 g |
| Keyboard weight | 413 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 426.2 x 110.9 x 16.7 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 570 g |
| Package width | 445 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Width | 426.2 mm |
| Height | 16.7 mm |
| Depth | 110.9 mm |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Minimum system requirements | USB Type-A port |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 427.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 427.9 kg (943.3 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1140 x 969.8 x 2066.8 mm (44.9 x 38.2 x 81.4") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1140 x 970 x 2067 mm |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Targus EcoSmart AKB868UK keyboard Universal Blueto...
Shop NowBakkerElkhuizen S-board 840 UK Qwerty
Shop NowPerixx PERIDUO-707 B PLUS keyboard Mouse included ...
Shop NowSeal Shield SILVER SURF keyboard RF Wireless Engli...
Shop NowCHERRY Compact Keyboard, QWERTY, 83 keys, Combi US...
Shop NowGeemarc Telecom BIG LETTER KEYBOARD
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard USB AZERTY French Grey
Shop NowLogitech MK540 Advanced
Shop NowHP 911502-051 keyboard Office USB AZERTY French Bl...
Shop NowCHERRY JK-A0400EU-2 keyboard Office USB QWERTY US ...
Shop NowLogitech MK295 Silent Wireless Combo
Shop NowKeychron K8-C1-UK keyboard Universal USB + Bluetoo...
Shop NowDELL Pro Keyboard and Mouse - KM5221W - US Interna...
Shop NowCorsair K55 RGB PRO keyboard Gaming USB QWERTY UK ...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Universal USB + Bluetooth Q...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Office USB + Bluetooth QWER...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Universal USB + Bluetooth Q...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Universal USB + Bluetooth Q...
Shop NowSatechi ST-BTSX3M-UK keyboard Home/Office Bluetoot...
Shop NowLogitech G G G413 SE Mechanical Gaming Keyboard
Shop NowLogitech G G413 TKL SE Mechanical Gaming Keyboard
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowCHERRY KC 4500 ERGO keyboard Universal USB QWERTZ ...
Shop NowHP 650 Wireless Keyboard and Mouse Combo
Shop NowLogitech SIGNATURE K650. Type in comfort. Get more...
Shop NowCHERRY KW 9100 SLIM keyboard Universal RF Wireless...
Shop NowCHERRY KW 9100 SLIM keyboard Universal RF Wireless...
Shop NowCHERRY KW 9100 SLIM keyboard Universal RF Wireless...
Shop NowCHERRY KW 9100 SLIM FOR MAC keyboard Universal USB...
Shop NowZAGG Pro Keys keyboard Bluetooth QWERTY English Gr...
Shop NowCHERRY KW 9200 MINI
Shop NowCHERRY KW 9200 MINI keyboard Universal USB + RF Wi...
Shop NowLogitech MK370 Combo for Business
Shop NowLogitech MK370 Combo for Business
Shop NowR-Go Tools Ergonomic keyboard R-Go Compact Break, ...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic keyboard R-Go Compact Break, ...
Shop NowHypertec KEYBSAT1HY keyboard USB QWERTY English Gr...
Shop NowLogitech ERGO Wave Keys
Shop NowTrust GXT 866 Torix keyboard USB QWERTY UK English...
Shop NowLogitech 920-012459 keyboard Office RF Wireless + ...
Shop NowSeal Shield SSKSV099 keyboard USB QWERTY UK Englis...
Shop NowASUS TUF Gaming K3 Gen II keyboard USB Black
Shop NowHP 685 Comfort Dual-Mode Keyboard and Mouse Combo
Shop NowHP 480 Comfort Wired Keyboard
Shop NowHYPER HS2310NO keyboard Home/Office Bluetooth QWER...
Shop NowHP 725 Multi-Device Rechargeable Wireless Keyboard
Shop NowTrust GXT 871 Zora keyboard Gaming USB QWERTY UK E...
Shop NowTecware Phantom+ keyboard Gaming USB QWERTY UK Eng...
Shop NowHP USB BUS SLIM CCID SMARTCARD KYD keyboard Office...
Shop NowHP USB BUS SLIM CCID SMARTCARD KYD keyboard Office...
Shop NowHP USB Bus Slim CCID SmartCard Kyd BE - Tastatur -...
Shop NowGoldtouch Elite keyboard Home/Office USB QWERTY US...
Shop NowHP 480 Comfort Wired Keyboard
Shop NowLenovo 4X31R64350 keyboard Mouse included Home/Off...
Shop NowLenovo 4Y41R69491 keyboard Home/Office Bluetooth U...
Shop NowUrban Factory ONLEE: RECHARGEABLE COMBO KEYBOARD A...
Shop NowLogiLink ID0211 keyboard Mouse included Universal ...
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard USB QWERTZ German Grey
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard USB QWERTY Nordic Black
Shop NowLogitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus
Shop NowLenovo 4X30H56873 keyboard Universal RF Wireless Q...
Shop NowLogitech MK540 Advanced
Shop NowHP 911502-L31 keyboard Office USB Black
Shop NowHP 911502-DX1 keyboard Office USB Black
Shop NowLogitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus
Shop NowLogitech Slim Wireless Combo MK470
Shop NowLogitech MK295 Silent Wireless Combo
Shop NowAdesso SlimTouch 410 - Mini Touchpad Keyboard (Bla...
Shop NowCHERRY STREAM DESKTOP, Wireless Keyboard & Mouse S...
Shop NowCHERRY KC 4500 ERGO keyboard Universal USB QWERTY ...
Shop NowRazer Ornata V3 X keyboard Gaming USB QWERTY UK En...
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowHP Business Slim Smartcard Keyboard
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard Universal USB QWERTY US E...
Shop NowLogitech Wireless Combo MK345
Shop NowLogitech MK540 Advanced
Shop NowLogitech MK540 Advanced
Shop NowHP Business Slim Smartcard Keyboard
Shop NowCHERRY Stream Desktop keyboard Mouse included Offi...
Shop NowRazer Ornata V3 keyboard Gaming USB QWERTY English...
Shop NowHP 455 Programmable Wireless Keyboard
Shop NowDELL Pro Plus Keyboard - KB700 - US International ...
Shop NowHP 650 Wireless Keyboard and Mouse Combo
Shop NowHP 725 Multi-Device Rechargeable Wireless Keyboard...
Shop NowLogitech Signature Slim Wired K620 for Business
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard USB QWERTY US English Gre...
Shop NowLogitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard
Shop NowLogitech MK540 Advanced
Shop NowCHERRY DW 3000 keyboard Mouse included RF Wireless...
Shop NowDELL Pro Plus Compact Keyboard and Mouse - KM7120W...
Shop NowCHERRY KC 4500 ERGO Corded Ergonomic Keyboard, Bla...
Shop NowLenovo 4Y41K04067 keyboard RF Wireless + Bluetooth...
Shop NowHP 697737-061 keyboard USB QWERTY Italian Black
Shop NowCHERRY DW 3000
Shop NowDELL Pro Keyboard and Mouse - KM5221W - German (QW...
Shop NowHP Wireless Rechargeable 950MK Mouse and Keyboard
Shop NowASUS TUF Gaming K1 RGB keyboard USB Black
Shop NowKensington Pro Fit Ergo Wireless Keyboard (Black)
Shop NowRazer Ornata V3 Tenkeyless keyboard Gaming USB QWE...
Shop NowDELL Pro Plus Compact Keyboard and Mouse - KM7120W...
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowDELL Pro Plus Keyboard and Mouse - KM7321W - UK (Q...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
HP SBUY WIRED 320K keyboard Office USB...
£60.06
£50.05
|
Perixx PERIDUO-707 B PLUS keyboard Mou...
£51.48
£42.90
|
Recommended
CHERRY G84-4100 keyboard USB QWERTZ Ge...
£70.00
£58.33
|
Bestseller
CHERRY G84-4100 keyboard USB QWERTY US...
£69.98
£58.32
|
Hot Product
CHERRY G84-4100 keyboard Universal USB...
£81.72
£68.10
|
Popular
BakkerElkhuizen S-board 840 UK Qwerty
£64.96
£54.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9SR37UT#ABA
|
PERIDUO-707PLUS
|
G84-4100LCMDE-0
|
G84-4100LCMEU-0
|
G84-4100LCMEU-2
|
BNES840DUK
|
| Manufacturer |
HP
|
Perixx
|
CHERRY
|
CHERRY
|
CHERRY
|
BakkerElkhuizen
|
| Keyboard layout |
N/A
|
QWERTY
|
QWERTZ
|
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTY
|
| Mouse included |
N
|
Y
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Backlight |
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Recommended usage |
Office
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
Office
|
| Device interface |
USB
|
RF Wireless
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
| Keyboard key switch |
Membrane key switch
|
Membrane key switch
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
scissor key switch
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wireless
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|