Jabra 8800-01-37 headphone/headset accessory Cable
£21.54
£17.95
QD to Modular RJ extension coiled cord for Cisco IP
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 8800-01-37 |
| EAN | 5706991002089 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Lucent Callmaster V, VI, Cisco 79xx / PLX A22 |
| Country of origin | China |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 40 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Lucent Callmaster V, VI, Cisco 79xx / PLX A22 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | QD |
| Connector 2 | RJ10 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 40 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Coiled cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly EncorePro HW530/540 Large and Small Earloo...
Shop NowYealink 330100010014 headphone/headset accessory C...
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowHP Poly Savi 740/745 Headband
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowHP Poly CS540 Battery
Shop NowHP Poly Savi 8240/8245 Battery
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowOrosound on-ear cushions-Tilde Evo S
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowHP Poly Voyager Legend Charging Cable USB-A
Shop NowHP Poly Blackwire 3315/3325 Leatherette Ear Cushio...
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly Voyager Legend Small Eartips and Foam Cove...
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowSandberg Headset USB-C Controller, 1.5m
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowEPOS CLS 01
Shop NowZebra KT-HSX100-MWS1-50 headphone/headset accessor...
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA122 headphone/headset accessory...
Shop NowJPL USB (Y) Training Lead
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowPoly DM15 to 6 Pin QD Cable (3M)
Shop NowLindy BNX-60 and NC-60 Replacement Earpads, Colour...
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowHP Poly HIS Cable TAA
Shop NowHP Poly Savi Office Straight Plug Online Indicator
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowLogitech USB Headset Stereo H650e
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra GN 1200 CC
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
Jabra 8800-01-37 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Recommended
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Jabra GN1200
£23.70
£19.75
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£22.44
£18.70
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£17.95
£14.96
|
Jabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
£28.01
£23.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8800-01-37
|
8800-01-94
|
88001-99
|
88001-03
|
88011-99
|
88007-99
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Cable
|
N/A
|
N/A
|
Cable
|
Cable
|