Jabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
£21.54
£17.95
QD to Modular RJ extension coiled cord for Siemens Open Stage series
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 8800-01-94 |
| EAN | 5706991010978 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
QD Cord to special-Plug RJ45, coiled, 0,5 - 2 Meter, for Siemens Open Stage
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Siemens |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Open Stage series |
| Country of origin | China |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 40 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Brand compatibility | Siemens |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Open Stage series |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | RJ45 |
| Connector 2 | QD |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 40 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 5 mm |
| Package height | 200 mm |
| Coiled cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 5 mm |
| Package height | 200 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 200 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
EPOS CSTD 24 Cable
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Large and Small Earloo...
Shop NowHP Poly Voyager Legend Charging Cable USB-A
Shop NowHP Poly Blackwire 3315/3325 Leatherette Ear Cushio...
Shop NowOrosound on-ear cushions-Tilde Evo S
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowHP Poly CS540 Battery
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowJPL USB (Y) Training Lead
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA122 headphone/headset accessory...
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowSandberg Headset USB-C Controller, 1.5m
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowHP Poly Voyager Legend Small Eartips and Foam Cove...
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowZebra KT-HSX100-MWS1-50 headphone/headset accessor...
Shop NowEPOS CLS 01
Shop NowJabra GN1218 AC 2m Coiled
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowPoly DM15 to 6 Pin QD Cable (3M)
Shop NowYealink BT51-C Dongle
Shop NowLindy BNX-60 and NC-60 Replacement Earpads, Colour...
Shop NowHP Poly Voyager USB-A Charging Stand
Shop NowLogitech USB Headset Stereo H650e
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowHP Poly Savi Office Straight Plug Online Indicator
Shop NowHP Poly HIS Cable TAA
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra 8800-01-37 headphone/headset accessory Cable
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra GN 1200 CC
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Popular
Jabra 8800-01-37 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Jabra GN1200
£23.70
£19.75
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£22.44
£18.70
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£17.95
£14.96
|
Jabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
£28.01
£23.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8800-01-94
|
8800-01-37
|
88001-99
|
88001-03
|
88011-99
|
88007-99
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|