SanDisk SDSQUNR-064G-GN3MN memory card 64 GB MicroSDXC Class 10
£18.30
£15.25
SanDisk SDSQUNR-064G-GN3MN, 64 GB, MicroSDXC, Class 10, Class 1 (U1), Grey, White
More Information
| Flash card type | MicroSDXC |
|---|---|
| Flash memory class | Class 10 |
| Capacity | 64 GB |
| SKU | SDSQUNR-064G-GN3MN |
| EAN | 0619659185077 |
| Manufacturer | Sandisk |
| Availability | Y |
Description
SanDisk SDSQUNR-064G-GN3MN. Capacity: 64 GB, Flash card type: MicroSDXC, Flash memory class: Class 10, UHS Speed Class: Class 1 (U1). Product colour: Grey, White
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDXC |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Design | |
| Product colour | Grey, White |
| Features | |
| Product colour | Grey, White |
| Technical details | |
| Product colour | Grey, White |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Capacity | 64 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10.9 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1.02 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Other features | |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
SanDisk SDSDXW2-064G-GNCIN memory card 64 GB SDXC ...
Shop NowIntegral 128GB MICRO SDXC CL10 UHS-1 U1 90 MB/S + ...
Shop NowSanDisk SDSQUNR-128G-GN3MN memory card 128 GB Micr...
Shop NowSanDisk Extreme 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Ultra microSD 64 GB MicroSDHC UHS-I Class ...
Shop NowSanDisk Extreme Plus 32 GB MicroSDHC UHS-I
Shop NowHypertec 256MB RS-MMC 0.25 GB
Shop NowWestern Digital WD Purple SC QD101 32 GB MicroSDHC...
Shop NowWestern Digital WD Purple SC QD101 64 GB MicroSDXC...
Shop NowADATA Premier SDHC UHS-I U1 Class10 32GB
Shop NowSanDisk Ultra 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowIntenso microSDXC 128GB Class 10 UHS-I Professiona...
Shop NowSanDisk Ultra microSD 128 GB MicroSDXC UHS-I Class...
Shop NowSanDisk Ultra microSD 128 GB MicroSDXC UHS-I Class...
Shop NowHypertec CompactFlash Card 256MB memory card 0.25 ...
Shop NowSanDisk Extreme PRO 32 GB SDHC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Ultra 128 GB MicroSDXC Class 10
Shop NowSanDisk Ultra microSD 32 GB MiniSDHC UHS-I Class 1...
Shop NowLexar Professional 633x 128 GB SDXC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Extreme 32 GB UHS-I Class 10 SDXC Memory C...
Shop NowIntegral 128GB MICRO SD CARD SDXC UHS-1 U3 CL10 V3...
Shop NowIntegral 128GB MICRO SDXC UHS-1 U1 CL10 V10 A1 UP ...
Shop NowIntegral 16GB COMPACT FLASH MEMORY CARD CF 100X TR...
Shop NowVerbatim Premium 16 GB MicroSDHC Class 10
Shop NowSanDisk Ultra 64 GB SDXC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Extreme 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Ultra 32 GB SDHC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk Ultra 64 GB SDXC UHS-I Class 10
Shop NowKioxia Exceria 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowIntegral 128GB SDXC CL10 UHS 1 U1 80 MB/S
Shop NowVerbatim Pro 64 GB MicroSDXC UHS Class 10
Shop NowSanDisk SDSDB-032G-B35 memory card 32 GB SDHC
Shop NowKioxia EXCERIA G2
Shop NowVerbatim Premium 32 GB SDHC Class 10
Shop NowSanDisk 64GB SDXC Class 4
Shop NowSanDisk Ultra 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowKingston Technology 64GB microSDXC Canvas Go Plus ...
Shop NowSanDisk Ultra 32GB SDHC Mem Card 100MB/s UHS-I Cla...
Shop NowKioxia Exceria 32 GB MicroSDHC UHS-I Class 10
Shop NowSanDisk 64GB Ultra microSDXC Class 10
Shop NowKingston Technology 128GB microSDXC Canvas Select ...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
SanDisk SDSQUNR-064G-GN3MN memory card...
£18.30
£15.25
|
Recommended
Hypertec CompactFlash Card 256MB memor...
£15.84
£13.20
|
Hypertec 256MB RS-MMC 0.25 GB
£15.84
£13.20
|
Popular
SanDisk 64GB SDXC Class 4
£20.35
£16.96
|
New
Verbatim Premium 32 GB SDHC Class 10
£16.00
£13.33
|
Bestseller
SanDisk SDSDB-032G-B35 memory card 32...
£14.94
£12.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SDSQUNR-064G-GN3MN
|
HYCFM01256
|
HYMMC02256
|
SDSDB-064G-B35
|
43963
|
SDSDB-032G-B35
|
| Manufacturer |
Sandisk
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Sandisk
|
Verbatim
|
Sandisk
|
| Flash card type |
MicroSDXC
|
CompactFlash
|
MMC
|
SDXC
|
SDHC
|
SDHC
|
| Flash memory class |
Class 10
|
N/A
|
N/A
|
Class 4
|
Class 10
|
N/A
|
| Capacity |
64GB to 128GB
|
N/A
|
N/A
|
64GB to 128GB
|
32GB to 48GB
|
32GB to 48GB
|