SanDisk SDSQUNR-032G-GN3MN memory card 32 GB MicroSDHC Class 10
£13.85
£11.54
SanDisk SDSQUNR-032G-GN3MN, 32 GB, MicroSDHC, Class 10, Class 1 (U1), Grey, White
More Information
| Flash card type | MicroSDHC |
|---|---|
| Flash memory class | Class 10 |
| Capacity | 32 GB |
| SKU | SDSQUNR-032G-GN3MN |
| EAN | 0619659184384 |
| Manufacturer | Sandisk |
| Availability | Y |
Description
SanDisk SDSQUNR-032G-GN3MN. Capacity: 32 GB, Flash card type: MicroSDHC, Flash memory class: Class 10, UHS Speed Class: Class 1 (U1). Product colour: Grey, White
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 32 GB |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDHC |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Design | |
| Product colour | Grey, White |
| Features | |
| Product colour | Grey, White |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey, White |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Capacity | 32 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10.9 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1.02 mm |
| Other features | |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Kingston Technology Canvas Go! Plus 64GB SDXC Canv...
Shop NowSanDisk Ultra 32 GB SDHC UHS-I Class 10
Shop NowIntegral 64GB SDXC UHS-1 U1 CL10 V10 UP TO 100MBS ...
Shop NowIntegral 64GB MICRO SDXC UHS-1 U1 CL10 V10 A1 UP T...
Shop NowIntegral 128GB MICRO SDXC UHS-1 U1 CL10 V10 A1 UP ...
Shop NowSanDisk Extreme Plus 32 GB MicroSDHC UHS-I
Shop NowIntegral 64GB SDXC CL10 80 MB/S
Shop NowSanDisk Ultra microSD 32 GB MiniSDHC UHS-I Class 1...
Shop NowSanDisk Ultra microSD 64 GB MicroSDHC UHS-I Class ...
Shop NowIntegral 4GB COMPACT FLASH MEMORY CARD CF 100X TRA...
Shop NowSanDisk SDSDQM-032G-B35A memory card 32 GB MicroSD...
Shop NowTeam Group microSDHC 8GB Class 10
Shop NowIntegral 4GB SDHC MLC FLASH CL10 20 MB/S
Shop NowHypertec 256MB RS-MMC 0.25 GB
Shop NowLexar BLUE PLUS 32 GB MicroSDXC UHS-I
Shop NowHama 00123979 memory card 64 GB MicroSDXC Class 3 ...
Shop NowTeam Group 16GB Micro SDHC MicroSDHC UHS-I Class 1...
Shop NowLexar Professional 633x 128 GB SDXC UHS-I Class 10
Shop NowKioxia Exceria 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowIntegral 64GB SD MEMORY CARD SDXC UHS-1 U3 CL10 V3...
Shop NowIntegral 128GB MICRO SD CARD SDXC UHS-1 U3 CL10 V3...
Shop NowIntegral 8GB SDHC MLC FLASH CL10 80 MB/S ULTIMAPRO
Shop NowIntegral 64GB MICRO SDXC CL10 UHS-1 U1 90 MB/S + A...
Shop NowVerbatim Premium 16 GB MicroSDHC Class 10
Shop NowSanDisk microSDHC 32GB Class 4
Shop NowIntegral 8GB COMPACT FLASH MEMORY CARD CF 100X TRA...
Shop NowIntegral 16GB COMPACT FLASH MEMORY CARD CF 100X TR...
Shop NowHypertec CompactFlash Card 256MB memory card 0.25 ...
Shop NowKingston Technology 64GB microSDXC Canvas Go Plus ...
Shop NowIntegral 4GB MICRO SDHC MLC FLASH CL4
Shop NowSanDisk Ultra 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Shop NowIntegral 4GB MICRO SDHC MLC FLASH CL10 20 MB/S + A...
Shop NowSanDisk Ultra microSD 32 GB MicroSDHC UHS-I Class ...
Shop NowIntegral 64GB MICRO SD CARD SDXC UHS-1 U3 CL10 V30...
Shop NowTeam Group 32GB Micro SDHC MicroSDHC UHS-I Class 1...
Shop NowIntegral 2GB SD MLC FLASH
Shop NowSanDisk SDSQUNR-064G-GN3MN memory card 64 GB Micro...
Shop NowSanDisk 64GB SDXC Class 4
Shop NowSanDisk 64GB Ultra microSDXC Class 10
Shop NowKingston Technology 128GB microSDXC Canvas Select ...
Shop NowSanDisk Ultra 32GB SDHC Mem Card 100MB/s UHS-I Cla...
Shop NowIntegral 2GB MICRO SD MLC FLASH + ADAPTER
Shop NowKingston Technology 64GB microSDXC Canvas Select P...
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
SanDisk SDSQUNR-032G-GN3MN memory card...
£13.85
£11.54
|
Integral 8GB COMPACT FLASH MEMORY CARD...
£13.73
£11.44
|
Recommended
Hypertec CompactFlash Card 256MB memor...
£15.84
£13.20
|
New
Hypertec 256MB RS-MMC 0.25 GB
£15.84
£13.20
|
Bestseller
Integral 2GB MICRO SD MLC FLASH + ADAP...
£11.45
£9.54
|
Hot Product
Integral 4GB MICRO SDHC MLC FLASH CL4
£13.20
£11.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SDSQUNR-032G-GN3MN
|
INCF8GV2
|
HYCFM01256
|
HYMMC02256
|
INMSD2GV2
|
INMSDH4G4V2
|
| Manufacturer |
Sandisk
|
Integral
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Integral
|
Integral
|
| Flash card type |
MicroSDHC
|
CFast
|
CompactFlash
|
MMC
|
MicroSD
|
MicroSD
|
| Flash memory class |
Class 10
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Capacity |
32GB to 48GB
|
8GB to 12GB
|
N/A
|
N/A
|
2GB to 4GB
|
4GB to 5GB
|