Jabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
£34.98
£29.15
Engage Headband for Mono, incl. Cushion
More Information
| Product type | Headband |
|---|---|
| SKU | 14121-39 |
| EAN | 5706991020281 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
One premium headband for the Jabra Engage Mono headsets. Includes headband padding.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Headband |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Engage 65 Mono, Engage 75 Mono |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Headband |
| Package weight | 340 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Engage 65 Mono, Engage 75 Mono |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 340 g |
| Package width | 225 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 10 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 340 g |
| Package width | 225 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 10 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 379 mm |
| Master (outer) case length | 285 mm |
| Master (outer) case height | 168 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.4 kg |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly MDA100 QD USB-A Analog Switch
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowAgent AG22-0214 headphone/headset accessory Cable
Shop NowYealink 1308057 headphone/headset accessory Chargi...
Shop NowEPOS IMPACT CH 40
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowHP Poly Savi 740/745 Headband
Shop NowHP Poly DA85-M USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowHP Poly Savi 8240/8245 Battery
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowJabra Perform 75 5 Boom Arm Holder Accessory kit
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowYealink EHS62 headphone/headset accessory EHS adap...
Shop NowJPL JPL-DECT Lifter Control adapter
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowSamsung EE-UC10J USB adapter
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowEPOS CEHS-CI 01
Shop NowJabra QD to 3.5 mm for Push-to-Talk
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowEPOS CEHS-AV 03
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowJabra LINK 14201-33
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
Jabra Engage Headband for Mono, incl....
£34.98
£29.15
|
Hot Product
Jabra Polycom EHS adapter
£39.49
£32.91
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£33.76
£28.13
|
Recommended
Jabra LINK 14201-33
£39.49
£32.91
|
Jabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
£28.01
£23.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14121-39
|
14201-17
|
8800-01-46
|
88001-04
|
14201-33
|
88007-99
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Headband
|
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
EHS adapter
|
Cable
|