EPOS USB-ED 01
£32.86
£27.38
EPOS USB-ED 01
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 1000822 |
| EAN | 5714708006237 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 50 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB Type-A |
| Connector 2 | ED (EasyDisconnect) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Power | |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-A |
| Packaging data | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 215 mm |
| Master (outer) case length | 430 mm |
| Master (outer) case height | 340 mm |
| Products per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly DA85-M USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowEPOS CEHS-CI 01
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowAgent AG22-0214 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra Perform 75 5 Boom Arm Holder Accessory kit
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowHP Poly APC-43 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowPoly 2.5mm to QD Gold Cable (0.45M)
Shop NowJPL USB (Y) Training Lead
Shop NowJPL BL-053+P Cable
Shop NowEPOS CH 30
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowEPOS CEHS-AV 03
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowYealink BT51-A Dongle
Shop NowYealink BT51-C Dongle
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowJabra QD to 3.5 mm for Push-to-Talk
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra 8800-00-55 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra A Earhook
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
EPOS USB-ED 01
£32.86
£27.38
|
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£29.70
£24.75
|
Bestseller
Jabra 8800-00-55 headphone/headset acc...
£40.55
£33.79
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
New
Jabra GN1200
£32.68
£27.23
|
Recommended
Jabra GN1216 Avaya Cord
£31.40
£26.17
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000822
|
8800-01-94
|
8800-00-55
|
8800-01-46
|
88001-99
|
88001-03
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|