Sandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 130W
£60.72
£50.60
Sandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 130W
- Charge laptop and phone together
- Smart display with power status
More Information
| SKU | 421-30 |
|---|---|
| EAN | 5705730421303 |
| Manufacturer | Sandberg |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Sandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 130W delivers up to a total of 130W via USB-C. The integrated USB-C cable makes it easy, and with both USB-C and USB-A ports, you have maximum flexibility for charging multiple devices. The sleek display shows you exactly how much power is left, as well as real-time status on input and output. All in a travel-friendly size with a 20000 mAh capacity—perfect for taking on a plane.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Black, Grey |
| Power bank & device charging at once | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 72 Wh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 20000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery voltage | 3.6 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 130 W |
| Built-in radio | No |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power | |
| Port 2 output current | 3 A |
| Port 1 output current | 5 A |
| Total output power | 130 W |
| Input voltage | 5/9/12/15/20 V |
| Input current | 3/3/3/3/3.25 A |
| Port 1 output power | 100 W |
| Port 2 output power | 22.5 W |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 72 Wh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 20000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery voltage | 3.6 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 53 mm |
| Depth | 35 mm |
| Height | 155 mm |
| Weight | 500 g |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 650 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 650 g |
| Ergonomics | |
| LED indicators | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
| Technical details | |
| Shape | Rectangle |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Logistics data | |
| Warranty period | 5 year(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Belkin BPD012HQBK power bank 10000 mAh Wireless ch...
Shop NowBelkin BoostCharge Pro Wireless charging Black
Shop NowBelkin BoostCharge Black
Shop NowOtterBox Zens Qi2 Slim Aluminium Powerbank Qi2 10k...
Shop NowBelkin BoostCharge Pro Wireless charging White
Shop NowTrust Laro Black
Shop NowALOGIC Ark 27000mAh Power Bank with 140W USB-C Cha...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowUrban Factory BIGEE XL POWERBANK USB-C 20.000 MAH ...
Shop NowSandberg Solar Powerbank CampLED 20000
Shop NowCoreParts MBX-PB006 power bank Lithium-Ion (Li-Ion...
Shop NowSandberg Travel Powerbank 20000 PD100W
Shop NowSandberg Solar 5-Panel Powerbank 10000
Shop NowAnker A1664H11 power bank 10000 mAh Wireless charg...
Shop NowSandberg Solar 5-Panel Powerbank 27000
Shop NowSandberg Car Jumpstarter Powerbank 10000
Shop NowSandberg Survivor Powerbank 20000 PD30W
Shop NowSandberg Powerbank USB-C PD 127W 40000
Shop NowSandberg All-in1 Powerbank 27000 PD 240W
Shop NowAnker A1665 5000 mAh Wireless charging Black
Shop NowANKER MAGGO POWER BANK (10K, MAGNETIC WIRELESS), W...
Shop NowLenovo 40ALLG1WWW power bank Lithium-Ion (Li-Ion) ...
Shop NowSandberg Powerbank 20000 PD65W+2xQC3.0
Shop NowBelkin BoostCharge Pro 20000 mAh Black
Shop NowSandberg Survivor Powerbank 20000
Shop NowBelkin BPB016BTBK power bank 26000 mAh Black
Shop NowSandberg Solar 6-Panel Powerbank 20000
Shop NowAnker A1638 10000 mAh Black
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Hot Product
Sandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 130W
£60.72
£50.60
|
Sandberg Survivor Powerbank 20000
£52.80
£44.00
|
Popular
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 24000
£65.34
£54.45
|
Bestseller
Sandberg Powerbank 20000 PD65W+2xQC3.0
£52.80
£44.00
|
CoreParts MBX-PB006 power bank Lithium...
£56.10
£46.75
|
Recommended
Sandberg Powerbank USB-C PD 127W 40000
£79.20
£66.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
421-30
|
420-36
|
420-38
|
420-62
|
MBX-PB006
|
420-63
|
| Manufacturer |
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
CoreParts
|
Sandberg
|
| Battery technology |
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|