Anker A1638 10000 mAh Black
£54.70
£45.58
Nano Power Bank (10K, 45W, Built-In Retractable USB-C Cable)
- Your Go-To Power Solution
- Sleek and Portable
- Two-Way Fast Charging
- Pull, Adjust, and Charge
More Information
| SKU | A1638H11 |
|---|---|
| EAN | 0194644209599 |
| Manufacturer | ANKER |
| Availability | Y |
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Wireless charging | No |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Built-in radio | No |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Input interface | USB Type-C |
| Power | |
| Total output power | 45 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | No |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Ugreen 90597A power bank 25000 mAh Grey
Shop NowAnker A1664H11 power bank 10000 mAh Wireless charg...
Shop NowBelkin BoostCharge Pro Wireless charging Black
Shop NowVerbatim Charge 'n' Go Essentials Power Bank Magne...
Shop NowBelkin BoostCharge Pro Wireless charging White
Shop NowSandberg Solar Powerbank CampLED 20000
Shop NowBelkin BoostCharge Black
Shop NowCoreParts MBX-PB006 power bank Lithium-Ion (Li-Ion...
Shop NowOtterBox Zens Qi2 Slim Aluminium Powerbank Qi2 10k...
Shop NowSandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 130W
Shop NowSandberg All-in1 Powerbank 27000 PD 240W
Shop NowSandberg Survivor Powerbank 20000 PD30W
Shop NowSandberg All-in1 Powerbank 20000 PD 67W
Shop NowSandberg Travel Powerbank 20000 PD65W
Shop NowSandberg Travel Powerbank 20000 PD100W
Shop NowPort Designs 907005 power bank Lithium Polymer (Li...
Shop NowSandberg Car Jumpstarter Powerbank 10000
Shop NowSandberg Solar 5-Panel Powerbank 10000
Shop NowSandberg Outdoor Solar Powerbank 16000
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowOrigin Storage Origin Portable Laptop Power Bank L...
Shop NowSandberg Powerbank USB-C PD 127W 40000
Shop NowBelkin BPB006btBLK 10000 mAh Black
Shop NowAnker A1665 5000 mAh Wireless charging Black
Shop NowBelkin BoostCharge Pro 20000 mAh Black
Shop NowANKER MAGGO POWER BANK (10K, MAGNETIC WIRELESS), W...
Shop NowSandberg Solar 5-Panel Powerbank 27000
Shop NowSandberg Powerbank USB-C PD 100W 20000
Shop NowALOGIC Ruck 20000mAh Power Bank with 130W USB Char...
Shop NowBelkin BPB016BTBK power bank 26000 mAh Black
Shop NowLenovo 40ALLG1WWW power bank Lithium-Ion (Li-Ion) ...
Shop NowSandberg Solar 6-Panel Powerbank 20000
Shop NowSandberg Powerbank 20000 PD65W+2xQC3.0
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Bestseller
Anker A1638 10000 mAh Black
£54.70
£45.58
|
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 16000
£48.84
£40.70
|
Popular
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 24000
£65.34
£54.45
|
Sandberg Powerbank USB-C PD 100W 20000
£60.72
£50.60
|
Hot Product
Belkin BPB006btBLK 10000 mAh Black
£60.17
£50.14
|
Recommended
Sandberg Powerbank 20000 PD65W+2xQC3.0
£53.46
£44.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A1638H11
|
420-35
|
420-38
|
420-52
|
BPB006BTBLK
|
420-62
|
| Manufacturer |
ANKER
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Belkin
|
Sandberg
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|