EPOS CLS 01
£22.87
£19.06
EPOS CLS 01, Cable, Black
More Information
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 1000840 |
| EAN | 5714708006411 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
EPOS CLS 01. Product type: Cable, Product colour: Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 32 g |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | EasyDisconnect |
| Connector 2 | RJ9 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 32 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 100 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 32 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 130 mm |
| Master (outer) case length | 440 mm |
| Master (outer) case height | 330 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
EPOS CAVA 31
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowJPL BL-11+P Cable
Shop NowOrosound on-ear cushions-Tilde Evo S
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowJPL USB (Y) Training Lead
Shop NowCoreParts MBXWHS-BA122 headphone/headset accessory...
Shop NowJPL BL-053+P Cable
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowHP Poly APC-43 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowPoly 2.5mm to QD Gold Cable (0.45M)
Shop NowHP Poly EncorePro HW530/540 Large and Small Earloo...
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowHP Poly Blackwire 3315/3325 Leatherette Ear Cushio...
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly HIS Cable TAA
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowHP Poly U10P Short End Cable
Shop NowHP Poly CS540 Battery
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowPoly DM15 to 6 Pin QD Cable (3M)
Shop NowHP Poly Voyager USB-A Charging Stand
Shop NowJabra A Ear Pads
Shop NowYealink BT51-A Dongle
Shop NowYealink BT51-C Dongle
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowLindy BNX-60 and NC-60 Replacement Earpads, Colour...
Shop NowLogitech USB Headset Stereo H650e
Shop NowHP Poly Savi Office Straight Plug Online Indicator
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Biz 2300 Foam Ear Cushions
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra GN1200
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
EPOS CLS 01
£22.87
£19.06
|
New
Jabra A Ear Pads
£23.10
£19.25
|
Popular
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£29.70
£24.75
|
Bestseller
Jabra GN1200
£32.68
£27.23
|
Recommended
Jabra GN1216 Avaya Cord
£31.40
£26.17
|
Hot Product
Jabra Biz 2300 Foam Ear Cushions
£20.80
£17.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000840
|
14101-19
|
8800-01-94
|
88001-99
|
88001-03
|
14101-38
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
Ear pad
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
Ear pad
|