EPOS CEHS-PA 01
£50.23
£41.86
EPOS CEHS-PA 01
- Comprehensive compatibility
- Efficient and flexible call handling
- Never miss a call
- Easy setup
More Information
| Product type | EHS adapter |
|---|---|
| SKU | 1000715 |
| EAN | 5714708005162 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
Description
In combination with Panasonic specific EHS-compatible phones, the CEHS-PA-01 cable for EHS is compatible with the wireless IMPACT SDW 5000, DW, SD and D 10 headset Series. Please check headset compatibility guide for more information.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | EHS adapter |
| Brand compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Panasonic phones, Sennheiser IMPACT SDW 5000, Sennheiser DW Series, Sennheiser SD Series, Sennheiser D 10 Series |
| Technical details | |
| Product type | EHS adapter |
| Package weight | 64 g |
| Brand compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Panasonic phones, Sennheiser IMPACT SDW 5000, Sennheiser DW Series, Sennheiser SD Series, Sennheiser D 10 Series |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 64 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 150 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 64 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 150 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Master (outer) case length | 430 mm |
| Master (outer) case height | 360 mm |
| Products per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
DELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowEPOS CLS 01
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowHP Poly Savi 740/745 Headband
Shop NowHP Poly CS540 Battery
Shop NowHP Poly Savi 8240/8245 Battery
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowYealink EHS35 Interface adapter
Shop NowHP Poly APC-43 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowZebra KT-HSX100-MWS1-50 headphone/headset accessor...
Shop NowYealink DD10K DECT USB Dongle for T41S/T42S
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowPoly DM15 to 6 Pin QD Cable (3M)
Shop NowYealink 330100010014 headphone/headset accessory C...
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowLogitech USB Headset Stereo H650e
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra 8800-01-37 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra 8800-01-94 headphone/headset accessory Cable
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra GN1200
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
EPOS CEHS-PA 01
£50.23
£41.86
|
Recommended
Jabra 8800-01-94 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Popular
Jabra 8800-01-37 headphone/headset acc...
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Jabra GN1200
£23.70
£19.75
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£22.44
£18.70
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£33.76
£28.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000715
|
8800-01-94
|
8800-01-37
|
88001-99
|
88001-03
|
88001-04
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
N/A
|
N/A
|
Cable
|