Jabra BIZ 2400 II ear cushions
£30.17
£25.14
BIZ 2400 II ear cushions
More Information
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | 14101-48 |
| EAN | 5706991018592 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
Ear cushions for Jabra Biz 2400 II, Cushions are backward compatible to original Biz 2400 series. Each pack contains either 1 pair (2 pieces) or 10 pieces.
Medium-sized leatherette ear cushions for Jabra BIZ 2400 II. Cushions are size medium (45 mm) and one pack contains 10.
Medium-sized leatherette ear cushions for Jabra BIZ 2400 II. Cushions are size medium (45 mm) and one pack contains 10.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Biz 2400, Jabra Biz 2400 II |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | No |
| Product size | M |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 110 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Biz 2400, Jabra Biz 2400 II |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 110 g |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 87.5 mm |
| Package height | 148 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 110 g |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 87.5 mm |
| Package height | 148 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 456 mm |
| Master (outer) case length | 178 mm |
| Master (outer) case height | 680 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.5 kg |
| Products per master (outer) case | 75 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowJabra Evolve2 65 Flex Ear Cushion
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowJabra GN1218 AC 2m Coiled
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowYealink BT51-C Dongle
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowJabra GN1216 Avaya Cord
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra LINK 14201-33
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Recommended
Jabra BIZ 2400 II ear cushions
£30.17
£25.14
|
Hot Product
Jabra Polycom EHS adapter
£39.49
£32.91
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
New
Jabra GN1216 Avaya Cord
£22.44
£18.70
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£33.76
£28.13
|
Jabra LINK 14201-33
£39.49
£32.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14101-48
|
14201-17
|
8800-01-46
|
88001-03
|
88001-04
|
14201-33
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Ear pad
|
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
EHS adapter
|