HP Poly Savi 740/745 Headband
£28.38
£23.65
Savi 740/745 Headband
More Information
| Product type | Headband |
|---|---|
| SKU | 85R31AA |
| EAN | 0197497573572 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Headband |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8200 series Savi 8400 series |
| Country of origin | Mexico |
| Technical details | |
| Product type | Headband |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8200 series Savi 8400 series |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Mexico |
| UNSPSC-code | 23151514 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
HP Poly Savi 8240/8245 Battery
Shop NowEPOS CLS 01
Shop NowEPOS CSTD 24 Cable
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowAgent AG22-0730 headphone/headset accessory Batter...
Shop NowJabra Evolve2 65 Flex Ear Cushion
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowHP Poly CS510/520/710/720 Battery
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowDELL Pro Premium Wireless Headset Ear Cushions - H...
Shop NowOrosound over the ear cushions - Tilde Evo C
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowHP Poly Voyager 8200 Black Leatherette Ear Cushion...
Shop NowHP Poly APS-11 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowHP Poly Savi 7200 Battery with Removal Tool
Shop NowHP Poly APC-43 Electronic Hookswitch TAA
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowCoreParts Battery for Wireless Headset
Shop NowZebra KT-HSX100-MWS1-50 headphone/headset accessor...
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowHP Poly Y Training Cable with QD Lock-Digital Head...
Shop NowHP Poly Sync 60 Universal Power Supply
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowLindy LH900XW Replacement Ear Pads
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowPoly DM15 to 6 Pin QD Cable (3M)
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowJabra Evolve2 75 Ear Cushion - Black (1 pair)
Shop NowPoly EncorePro HW510V/520V Voice Tubes (10 Pieces)
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowSandberg BT Audio Link 2in1 TxRx
Shop NowJabra Engage Ear Cushions – 1 pair for Stereo he...
Shop NowRazer Kitty Ears V2 Modification set
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra LINK 14201-33
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowHP Poly DA75 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra GN1200
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Savi 740/745 Headband
£28.38
£23.65
|
Recommended
Jabra Polycom EHS adapter
£39.49
£32.91
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
Hot Product
Jabra GN1200
£23.70
£19.75
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£33.76
£28.13
|
Jabra LINK 14201-33
£39.49
£32.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85R31AA
|
14201-17
|
8800-01-46
|
88001-99
|
88001-04
|
14201-33
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Headband
|
EHS adapter
|
Cable
|
N/A
|
Cable
|
EHS adapter
|