DELL Pro Plus Keyboard and Mouse - KM7321W - Pan-Nordic (QWERTY)
£94.38
£78.65
Pro Plus Keyboard and Mouse - KM7321W - Pan-Nordic (QWERTY)
More Information
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
|---|---|
| Mouse included | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Keyboard layout | QWERTY |
| SKU | KM7321WGY-NOR |
| EAN | 5397184357620 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Hot keys | Yes |
| Programmable hot keys | Yes |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | Nordic |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Product colour | Grey, Titanium |
| Keyboard style | Straight |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| Technical details | |
| Product colour | Grey, Titanium |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Scrolling directions | Vertical |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Power | |
| Power source type | Battery |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Mouse | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 7 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
|---|---|
| Mobile operating systems supported | Android |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 69.7 x 114.5 x 41.6 mm |
| Keyboard weight | 561 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 433.3 x 121.5 x 28.36 mm |
| Packaging data | |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Packaging content | |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
CHERRY XS Touchpad keyboard USB QWERTZ German Blac...
Shop NowCHERRY XS Trackball keyboard USB QWERTY Nordic Bla...
Shop NowLogitech Master MX Keys Mini for Mac
Shop NowLogitech Master MX Keys for Business
Shop NowLogitech Master MX Keys Mini Minimalist Wireless I...
Shop NowLogitech Master MX Keys Mini Minimalist Wireless I...
Shop NowLogitech Master MX Keys Mini For Business
Shop NowLogitech Master MX Keys S
Shop NowMicrosoft Surface (2nd Edition) keyboard Home/Offi...
Shop NowContour Design Active Key AK-C8100F-U1-W/UK keyboa...
Shop NowContour Design Active Key AK-C4110 keyboard Medica...
Shop NowContour Design Active Key AK-C7000 keyboard Medica...
Shop NowCHERRY XS Touchpad G84-5500 keyboard USB QWERTY No...
Shop NowLogitech Master MX Keys for Business
Shop NowLogitech Master MX Keys Mini for Mac
Shop NowContour Design Balance Keyboard Wireless - UK Layo...
Shop NowLogitech MK850 Performance
Shop NowLogitech ERGO K860
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Universal USB + Bluetooth Q...
Shop NowCHERRY Stream Desktop Recharge keyboard Mouse incl...
Shop NowCHERRY Stream Desktop Recharge keyboard Mouse incl...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Office USB + Bluetooth QWER...
Shop NowKeychron K2v2 keyboard Universal USB + Bluetooth Q...
Shop NowLogitech MX Master Keys for Business
Shop NowLogitech MX Master Keys for Business
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowLogitech G G512 Carbon, GX Brown
Shop NowDucky One3 Daybreak SF keyboard Gaming USB UK Engl...
Shop NowDucky One3 Matcha TKL keyboard Gaming USB UK Engli...
Shop NowDucky One3 Matcha TKL keyboard Gaming USB UK Engli...
Shop NowDucky One3 Matcha keyboard Gaming USB UK English B...
Shop NowDucky One3 Matcha keyboard Gaming USB UK English B...
Shop NowDucky One3 Matcha TKL keyboard Gaming USB UK Engli...
Shop NowDucky One3 Matcha TKL keyboard Gaming USB UK Engli...
Shop NowDucky One3 Matcha keyboard Gaming USB UK English B...
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowLogitech Signature MK650 Combo for Business
Shop NowRazer Huntsman Mini keyboard Gaming USB QWERTY US ...
Shop NowKeychron K6P-J3 keyboard Home/Office USB + Bluetoo...
Shop NowLogitech MX Keys S
Shop NowRazer Ornata V3 Tenkeyless keyboard Gaming USB QWE...
Shop NowLogitech MX Keys S
Shop NowDucky One 3 SF Doom Limited Edition keyboard Gamin...
Shop NowDucky One3 SF Doom Limited Edition keyboard Gaming...
Shop NowLogitech MX Keys S
Shop NowR-Go Tools Ergonomic keyboard R-Go Split Break wit...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic keyboard R-Go Split Break wit...
Shop NowRazer RZ03-04690100-R3M1 keyboard Gaming USB QWERT...
Shop NowLogitech MX Keys S for Mac keyboard Office RF Wire...
Shop NowLogitech MX Keys S for Mac keyboard Office RF Wire...
Shop NowKeychron K3 Max keyboard Universal USB + RF Wirele...
Shop NowLogitech 920-012459 keyboard Office RF Wireless + ...
Shop NowDas Keyboard DKP13-PRMXT00-UK keyboard USB QWERTY ...
Shop NowApple Magic Keyboard with Touch ID for Mac models ...
Shop NowApple Magic keyboard Universal USB + Bluetooth QWE...
Shop NowKeychron K5 Max keyboard Universal USB + RF Wirele...
Shop NowKeychron K5 Max keyboard Universal USB + RF Wirele...
Shop NowHYPER HS2310NO keyboard Home/Office Bluetooth QWER...
Shop NowKeychron K2 HE keyboard Gaming USB + RF Wireless +...
Shop NowKeychron K10 Max keyboard Universal USB + RF Wirel...
Shop NowASUS ROG Strix Scope II X keyboard Gaming USB Blac...
Shop NowCHERRY KW 300W MX keyboard Home USB + Bluetooth QW...
Shop Nowbe quiet! Light Mount Silent Linear UK ISO keyboar...
Shop NowLogitech G 920-012555 keyboard Gaming RF Wireless ...
Shop NowContour Design Contour Balance Full-Size Keyboard ...
Shop NowKeychron V6 Max keyboard Universal USB + RF Wirele...
Shop NowKeychron V6 Max keyboard Universal USB + RF Wirele...
Shop NowKeychron K4 HE keyboard Universal USB + RF Wireles...
Shop NowAccuratus 104V2 keyboard Medical USB QWERTY UK Eng...
Shop NowKeychron K2H-J1-UK keyboard Gaming USB + RF Wirele...
Shop NowKeychron K2H-Q1-UK keyboard Gaming USB + RF Wirele...
Shop NowKinesis KIN-FS2-01 keyboard Office USB QWERTY UK E...
Shop NowLogitech MK850 Performance
Shop NowLogitech MK850 Performance
Shop NowRazer Blackwidow V3 Tenkeyless keyboard Gaming USB...
Shop NowRazer Huntsman Mini Clicky Optical Switch Purple
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowCHERRY Stream Desktop Recharge keyboard Mouse incl...
Shop NowLogitech MX Keys Mini For Business
Shop NowCHERRY G84-5400LUMES keyboard USB Grey
Shop NowLogitech MX Keys S
Shop NowDELL Pro Premium Collaboration Keyboard - KB900 - ...
Shop NowLogitech 920-012511 keyboard Mouse included Office...
Shop NowLogitech 920-012483 keyboard Mouse included Office...
Shop NowLogitech Signature Slim Solar+ K980 for Business k...
Shop NowLogitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard
Shop NowCHERRY DW 9100 SLIM keyboard Mouse included Univer...
Shop NowApple Magic Keyboard with Touch ID for Mac models ...
Shop NowAlienware AW420K keyboard Gaming USB Black
Shop NowCHERRY G84-4100 keyboard Universal USB QWERTY US E...
Shop NowHYTE Keeb TKL keyboard Universal USB QWERTY Englis...
Shop NowLogitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard
Shop NowLogitech MK850 Performance
Shop NowHP 975 Dual-Mode Wireless Keyboard
Shop NowRazer Huntsman Mini Clicky Optical Switch Purple
Shop NowHP Wireless Premium Keyboard
Shop NowApple Magic keyboard Universal USB + Bluetooth QWE...
Shop NowLogitech MK850 Performance
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Popular
DELL Pro Plus Keyboard and Mouse - KM7...
£94.38
£78.65
|
Hot Product
Kinesis KIN-FS2-01 keyboard Office USB...
£114.72
£95.60
|
Bestseller
CHERRY G84-4100 keyboard Universal USB...
£81.74
£68.12
|
Recommended
CHERRY XS Touchpad keyboard USB QWERTZ...
£139.48
£116.23
|
CHERRY XS Trackball keyboard USB QWERT...
£139.48
£116.23
|
New
CHERRY XS Touchpad G84-5500 keyboard U...
£139.48
£116.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KM7321WGY-NOR
|
KIN-FS2-01
|
G84-4100LCMEU-2
|
G84-5500LUMDE-2
|
G84-5400LUMPN-2
|
G84-5500LUMPN-2
|
| Manufacturer |
DELL
|
Kinesis
|
CHERRY
|
CHERRY
|
CHERRY
|
CHERRY
|
| Keyboard layout |
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTY
|
QWERTZ
|
QWERTY
|
QWERTY
|
| Mouse included |
Y
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Backlight |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Recommended usage |
Office
|
Office
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
Office
|
| Device interface |
RF Wireless + Bluetooth
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
| Keyboard key switch |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Mechanical key switch
|
| Connectivity technology |
Wireless
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|