Jabra 8800-00-55 headphone/headset accessory Cable
£40.55
£33.79
QD to 2.5 mm Jack with answer/end button
More Information
| Connector 2 | 2.5mm jack |
|---|---|
| Connector 1 | QD |
| Cable length | 0.3 m |
| SKU | 8800-00-55 |
| EAN | 5706991001846 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
Description
QD Cord to 2,5mm pin plug, straight, 0,3 meters, with call answering at cord, e.g. for Philips, Ericsson
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Cable length | 0.3 m |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 20 g |
| Cable length | 0.3 m |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | QD |
| Connector 2 | 2.5mm jack |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Cable length | 0.3 m |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 20 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Agent AG22-0214 headphone/headset accessory Cable
Shop NowEPOS CEHS-CI 01
Shop NowEPOS CEHS-AV 05
Shop NowEPOS CH 10 Charging stand
Shop NowEPOS CEHS-SN 02
Shop NowEPOS CEHS-PA 01
Shop NowJPL JPL-DECT Lifter Control adapter
Shop NowEPOS CEHS-NEC01
Shop NowEPOS CEHS-CI 03 EHS adapter
Shop NowEPOS CH 30
Shop NowEPOS CEHS-AV 04
Shop NowEPOS CAVA 31
Shop NowEPOS CEHS-MB 01
Shop NowAgent AG22-0213 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1 pair
Shop NowAgent USB-17 Cable
Shop NowJabra Engage 40 50 Pouch
Shop NowYealink 1308057 headphone/headset accessory Chargi...
Shop NowZebra 25-129940-03R headphone/headset accessory Ca...
Shop NowJabra Evolve2 50/55 Ear Cushion (1 pair)
Shop NowEPOS IMPACT CH 40
Shop NowJPL BL-054MS+PC Cable
Shop NowHP Poly DA85-M USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Perform 75 5 Boom Arm Holder Accessory kit
Shop NowJabra Perform 75 Neckband
Shop NowJabra Perform 75 Headband
Shop NowYealink EHS40 Interface adapter
Shop NowJPL Element X500 Binaural Headband
Shop NowHP Poly Voyager USB-C Charging Stand
Shop NowHP Poly Voyager Focus UC USB-A Charging Stand
Shop NowHP Poly Sync 40 Charging Stand with Universal Powe...
Shop NowEPOS ATC 02
Shop NowEPOS USB-ED 01
Shop NowJabra QD to 3.5 mm for Push-to-Talk
Shop NowJabra Engage Name Tag for Corded Headset, 10 piece...
Shop NowEPOS CEHS-AV 03
Shop NowJabra GN 1200 3,5 jack - Mod Plug 2m
Shop NowJabra GN1221 Sound limiter QD to RJ9
Shop NowDELL HR024 USB receiver
Shop NowJabra Polycom EHS adapter
Shop NowJabra Engage Headband for Convertible headset
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra 8800-01-46 headphone/headset accessory Cable
Shop NowJabra LINK 14201-30
Shop NowJabra LINK 230
Shop NowJabra Engage Headband for Mono, incl. Cushion
Shop NowJabra BIZ 2400 II ear cushions
Shop NowJabra GN1200
Shop NowHP Poly DA85 USB to QD Black Adapter TAA
Shop NowJabra Link 14201-43
Shop NowJabra GN1216 Avaya cord, coiled
Shop NowJabra A Earhook
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Jabra 8800-00-55 headphone/headset acc...
£40.55
£33.79
|
New
Jabra Polycom EHS adapter
£54.46
£45.38
|
Popular
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
£39.18
£32.65
|
Hot Product
Jabra GN1200
£32.68
£27.23
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£42.62
£35.52
|
Recommended
Jabra LINK 14201-30
£60.06
£50.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8800-00-55
|
14201-17
|
8800-01-46
|
88001-99
|
88001-04
|
14201-30
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Cable
|
EHS adapter
|
Cable
|
Cable
|
Cable
|
EHS adapter
|