Port Designs 910204 mouse Universal Right-hand RF Wireless + Bluetooth Optical 4800 DPI
£59.39
£49.49
Souris ERGO AUDITOR sans fil 2.4 GHz, Bluetooth & Rechargeable
- Ergonomic mouse with angled design for a natural posture
- 2.4 GHz and Bluetooth wireless technologies
- Built-in USB-C rechargeable battery
- FreeWheel for ultra-fast, high-precision scrolling
- Artificial intelligence quick access button
More Information
| SKU | 910204 |
|---|---|
| EAN | 3567049102043 |
| Manufacturer | Port Designs |
| Availability | Y |
Description
The Auditor Ergonomic Rechargeable Mouse brings together ergonomic comfort, advanced connectivity and high precision to deliver an optimal everyday experience. Whether you're working in the office or on the move, you'll be more efficient, more comfortable and quieter. A complete solution for demanding professionals and students.
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Number of movement resolution modes | 5 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Universal |
| Movement resolution | 4800 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 - 2.48 GHz |
| Connectivity technology | Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 5 |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Multi-device support | Yes |
| Silent click | Yes |
| Input device | |
| Number of movement resolution modes | 5 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Universal |
| Movement resolution | 4800 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 - 2.48 GHz |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 5 |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 - 2.48 GHz |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Material | ABS synthetics |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | Yes |
| Vertical design | Yes |
| Technical details | |
| Weight | 130 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Material | ABS synthetics |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Scrolling directions | Vertical |
| Rechargeable | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomic design | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Compliance certificates | CE, UKCA, WEEE |
| Ergonomics | |
| Rechargeable | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Vertical design | Yes |
| Power | |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Power source | Batteries |
| Battery technology | Lithium |
| Battery type | Built-in battery |
| Rechargeable | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 130 g |
| Width | 11.6 mm |
| Depth | 7.5 mm |
| Height | 15.4 mm |
| Packaging data | |
| Cables included | USB Type-C |
| AC adapter included | No |
| Package width | 12.8 mm |
| Package depth | 7.5 mm |
| Package height | 15.4 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| User guide | Yes |
| Packaging content | |
| Receiver included | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| AC adapter included | No |
| User guide | Yes |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | CE, UKCA, WEEE |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Weight | 130 g |
| Connectivity technology | Wireless |
| Warranty period | 3 year(s) |
Delivery Details
- UK distributors.
- Order before 4 pm for next-day delivery.
- Standard (2-3 days) £7.50
- Next Day £9.99
- Free standard delivery over £100
There are deivery surcharges to these postcodes:
| Postcode | Charge |
| IV3-40 | £20 |
| IV52-54 | £20 |
| IV63 | £20 |
| KW1-14 | £20 |
| PA10-40 | £20 |
| PH19-40 | £20 |
| PH50 | £20 |
| HS | £50 |
| IV41-51 | £50 |
| IV55-56 | £50 |
| KA27-28 | £50 |
| KW15-17 | £50 |
| PA41-49 | £50 |
| PA60-62 | £50 |
| PA76-78 | £50 |
| PH41-44 | £50 |
| ZE | £50 |
| IM | £50 |
| JE | £50 |
| GY | £50 |
| TR21-25 | £50 |
| BT | £20 |
Suggested Products
Microsoft Surface Arc mouse Travel Ambidextrous Bl...
Shop NowMicrosoft Surface mouse Office Bluetooth BlueTrack
Shop NowASUS TUF Gaming M4 Wireless mouse Right-hand RF Wi...
Shop NowASUS ROG Strix Impact III Wireless mouse Gaming Am...
Shop NowContour Design Active Key Contour Washable Mouse I...
Shop NowContour Design Active Key Contour Washable Mouse I...
Shop NowContour Design Active Key Contour ClassicClean Med...
Shop NowContour Design Active Key Contour ClassicClean Med...
Shop NowContour Design Active Key Contour QuickClean Medic...
Shop NowContour Design Active Key Contour QuickClean Medic...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowEvoluent VMSR mouse Right-hand USB Type-A 1200 DPI
Shop NowLogitech G G305 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse
Shop NowEvoluent VM3R mouse Universal Right-hand USB Type-...
Shop NowLogitech G G502 HERO High Performance Gaming Mouse
Shop NowLogitech G G403 HERO Gaming Mouse
Shop NowMicrosoft RJN-00002 mouse Office Ambidextrous Blue...
Shop NowMicrosoft 3YR-00006 mouse Office Bluetooth BlueTra...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowHP 635 Multi-Device Wireless Mouse
Shop NowASUS ROG Gladius III mouse Gaming Right-hand USB T...
Shop NowRazer Orochi V2 mouse Gaming Right-hand RF Wireles...
Shop NowLogitech ERGO M575 for Business
Shop NowRazer Basilisk V3 mouse Gaming Right-hand USB Type...
Shop NowRazer DeathAdder V2 X HyperSpeed mouse Gaming Righ...
Shop NowUrban Factory ERGO PRO MAX: WIRELESS RIGHT HAND MO...
Shop NowLogitech Lift Vertical Ergonomic Mouse
Shop NowLogitech Lift Left Vertical Ergonomic Mouse
Shop NowPort Designs 900719 mouse Office Right-hand RF Wir...
Shop NowLogitech Lift Vertical Ergonomic Mouse for Busines...
Shop NowKeychron M1 Ultra-Light mouse Universal Ambidextro...
Shop NowLogitech G G502 X Gaming Mouse
Shop NowUrban Factory ERGO NEXT VERTICAL 2.4GHZ WIRELESS U...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop Now3Dconnexion CadMouse Compact Wireless (USB-C)
Shop NowRazer DeathAdder V3 mouse Gaming Right-hand USB Ty...
Shop NowHP 715 Rechargeable Multi-Device Mouse
Shop NowLogitech MX Anywhere 3S
Shop NowRazer Viper V3 HyperSpeed mouse Gaming Right-hand ...
Shop NowLogitech MX Anywhere 2s mouse Office Right-hand Bl...
Shop NowTrust Bayo+ mouse Office Right-hand RF Wireless + ...
Shop NowHP 695 Rechargeable Wireless Mouse
Shop NowMicrosoft RJN-00003 mouse Office Ambidextrous Blue...
Shop NowHP 695 Rechargeable Wireless Mouse
Shop NowCHERRY XTRFY M50
Shop NowHP 480 Comfort Bluetooth Mouse
Shop NowLogitech ERGO M575S
Shop NowHyperX Pulsefire Haste 2 Core Wls - Gaming Mouse (...
Shop NowEndgame Gear OP1 RGB mouse Gaming Right-hand USB T...
Shop NowHyperX Pulsefire Haste 2 Core Wls - Gaming Mouse (...
Shop NowAlienware AW720M mouse Gaming Ambidextrous RF Wire...
Shop NowAlienware AW720M mouse Gaming Ambidextrous RF Wire...
Shop NowAlienware Pro Wireless Gaming mouse Ambidextrous R...
Shop NowAlienware Pro Wireless Gaming mouse Ambidextrous R...
Shop NowHP 700 Rechargeable Wireless Mouse
Shop NowEndgame Gear OP1 8K V2 mouse Gaming Right-hand USB...
Shop NowEndgame Gear OP1 8K V2 mouse Gaming Right-hand USB...
Shop NowEndgame Gear OP1W 4K V2 mouse Gaming Right-hand RF...
Shop NowEndgame Gear OP1 8K V2 mouse Gaming Right-hand USB...
Shop NowHP 400 Quiet Wireless Mouse
Shop NowFellowes Vertical Wireless Mouse Breyta Plus+ Ergo...
Shop NowRazer Cobra Gengar Edition mouse Gaming Right-hand...
Shop Nowbe quiet! Dark Perk | Sym mouse Gaming Right-hand ...
Shop Nowbe quiet! Dark Perk | Ergo mouse Gaming Right-hand...
Shop NowLenovo 4Y51T62792 mouse Universal Ambidextrous Blu...
Shop NowSeal Shield STM042 mouse Office USB Type-A Optical...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowASUS ROG Gladius II Core mouse Gaming Right-hand U...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowKensington Orbit Wireless Trackball with Scroll Ri...
Shop NowCHERRY MW 8C ERGO mouse Right-hand RF Wireless + B...
Shop NowDELL Pro Premium Mouse - MS900
Shop NowTrust Ozaa+ mouse Office Right-hand RF Wireless + ...
Shop NowMicrosoft Bluetooth mouse Office Ambidextrous 1000...
Shop NowFellowes Breyta Plus+ Vertical Mouse - Small Right
Shop NowFellowes Vertical Wireless Mouse Breyta Plus+ Ergo...
Shop NowFellowes Vertical Wireless Mouse Breyta Plus+ Ergo...
Shop NowFellowes Vertical Wireless Mouse Breyta Plus+ Ergo...
Shop NowLogitech G Hyperion Fury
Shop NowRazer Mamba Elite mouse Gaming Right-hand USB Type...
Shop NowCHERRY MW 8C ADVANCED mouse Ambidextrous RF Wirele...
Shop NowLogitech Lift Vertical Ergonomic Mouse
Shop NowLogitech Lift Vertical Ergonomic Mouse for Busines...
Shop NowLogitech MX Anywhere 3S for Business
Shop NowHP 715 Rechargeable Multi-Device Mouse
Shop NowR-Go Tools Vertical mouse R-Go HE Basic, ergonomic...
Shop NowCHERRY STREAM MOUSE COMFORT
Shop NowRazer Cobra mouse Gaming Right-hand RF Wireless Op...
Shop NowAlienware AW620M mouse Gaming Right-hand RF Wirele...
Shop NowAlienware AW620M mouse Gaming Right-hand RF Wirele...
Shop NowTrust Voxx mouse Office Right-hand RF Wireless + B...
Shop NowRazer Viper mouse Gaming Right-hand USB Type-A Opt...
Shop NowHP 635 Multi-Device Wireless Mouse
Shop NowR-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Break with brea...
Shop NowLogitech MX Master 3S for Business
Shop NowLogitech M325s mouse Travel Ambidextrous RF Wirele...
Shop NowRazer Basilisk V3 X HyperSpeed mouse Gaming Right-...
Shop NowCHERRY XTRFY M42 RGB mouse Gaming Ambidextrous RF ...
Shop NowHP Wireless Premium Mouse
Shop NowLogitech MX Vertical
Shop NowLogitech G G403 HERO Gaming Mouse
Shop NowLenovo Go Multi-Device mouse Office Ambidextrous R...
Shop NowRazer Cobra mouse Gaming Right-hand Optical 8500 D...
Shop NowHP Wireless Premium Mouse
Shop NowLogitech M720 Triathlon Mouse
Shop NowApple Magic mouse Office Ambidextrous Bluetooth
Shop NowYou may also be interested in
| Product |
Port Designs 910204 mouse Universal Ri...
£59.39
£49.49
|
Hot Product
Kensington Orbit Trackball with Scroll...
£52.31
£43.59
|
Seal Shield STM042 mouse Office USB Ty...
£59.60
£49.67
|
Bestseller
Logitech G Hyperion Fury
£55.43
£46.19
|
Popular
R-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Bre...
£61.48
£51.23
|
Recommended
R-Go Tools Ergonomic mouse R-Go HE Bre...
£61.48
£51.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
910204
|
K72337EU
|
STM042
|
910-004067
|
RGOHELE
|
RGOHELA
|
| Manufacturer |
Port Designs
|
Kensington
|
Seal Shield
|
Logitech
|
R-Go Tools
|
R-Go Tools
|
| Buttons quantity |
5
|
2
|
2
|
8
|
5
|
5
|
| Movement detection technology |
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
| Purpose |
Universal
|
N/A
|
office
|
gaming
|
N/A
|
N/A
|
| Device interface |
RF Wireless + Bluetooth
|
N/A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
| Scroll type |
Wheel
|
Ring
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
| Connectivity technology |
Wireless
|
Wired
|
N/A
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|